İYİ Parti'de Lütfü Tükkan'ın yerine kim geçti? Yeni Grup Başkanvekili belli oldu!

Bingöl'de şehit yakınına küfrettiği için İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Lütfü Türkkan'ın yerine gelen isim belli oldu.

Gündem 08.11.2021 - 15:38 08.11.2021 - 16:10 Ali Parim

Bingöl ziyareti sırasında Meral Akşener'e tepki gösteren şehit abisine küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın, Grup Başkanvekilliği görevinden alınacağı geçtiğimiz gün açıklanmıştı. Türkkan'ın yerinde ise Yavuz Ağıralioğlu, Ümit Dikbayır ve Erhan Usta'nın ismi geçiyordu. Meral Akşener liderliğinde bugün bir araya gelen İYİ Parti kurmayları, yeni ismi belirledi. Erhan Usta, İYİ Parti'nin yeni Grup Başkanvekili seçildi. 

erhan usta kimdi nereli işte iyi partinin yeni grup başkan vekili

ERHAN USTA KİMDİR, NERELİ?

Aslen Samsun'un Havza ilçesinden olan Erhan Usta, bir ekonomist ve planlama uzmanı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. Şu anda Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında da doktora çalışması yapıyor. 

Evli ve üç çocuk babası olan Erhan Usta, 25 ve 26. Dönemde  de Samsun Milletvekili seçilmiş ve aynı zamanda MHP Grup Başkanvekilliği görevini üstlenmişti.

Erhan Usta ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın

LÜTFÜ TÜRKKAN'IN VEKİLLİĞİ DÜŞECEK Mİ? PARTİDEN ATILACAK MI?

Öte yandan hala eleştiri oklarının hedefi olan Lütfü Türkkan'ın partideki ve Meclis'teki geleceği merak ediliyor.Konuya ilişkin bugün bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, yeni Grup Başkanvekili'nin seçilmesinin ardından önümüzdeki günlerde Türkkan'a ilişkin verilecek kararın da görüşüleceği sinyalini vermişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@