İYİ Parti'de kazan kaynıyor! Meral Akşener Lütfü Türkkan'a dün gece cezayı kesti!

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de Akşener'i protesto eden şehit yakınına küfür etmesinin ardından, Genel Başkan Meral Akşener flaş bir karar aldı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Akşener'in akşam 20.00 sıralarında aldığı Lütfü Türkkan kararını ilk kez açıkladı.

Gündem 07.11.2021 - 09:55 07.11.2021 - 09:56 Ali Parim

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl ziyareti sırasında Akşener’i protesto eden bir şehit yakınıyla tartışması ve ardından şehit yakınına küfretmesi, siyasetin ve sosyal medyanın gündemine oturdu. Gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Türkkan, hata yaptığını kabul ederek, Akşener'den, kadınlardan, partililerden ve vatandaşlardan özür diledi. Ancak Meral Akşener, Lütfü Türkkan'ın hatasını affetmeyerek cezayı kesti.

"DÜN SAAT 20.00 CİVARINDATÜRKKAN'A CEZAYI KESTİ AKŞENER "

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Lütfü Türrkan'ın İYİ Parti için taşınmaz bir yük" olduğunu iddia ederek, Akşener'in dün akşam 20.00 civarlarında Türkkan'ı Grup Başkanvekilliği görevinden aldığını söyledi. Hakan yazısında, "Dün saat 20.00 civarında Lütfü Türkkan’a cezayı kesti Akşener. Verilebilecek en küçük cezayı verdi: Grup başkanvekilliği görevinden aldı. Partiden atılması, hatta disipline sevk edilmesi bile söz konusu değil. Akşener, en baştan beri kendisine yol arkadaşlığı yapan Türkkan’ı feda edemedi yani." ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Lütfü Türkkan, dün şehit yakınıyla yaşadığı olayın görüntülerin yayınlanması ve tepki çekmesinin ardından sosyal medya hesabından, “Milletimize arzımdır” notuyla bir video paylaşarak kamuoyundan özür dilemişti. Türkkan, görüntülü açıklamasında şunları söylemişti:

"Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl’de daha önce sayın Meral Akşener’e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti.

Ben de onu, o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken, ciddi küfürlere de maruz kaldım. Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim, 'Küfür etme' diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım: Hakaret etmişim. Kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan ifadeler. Bunun da farkındayım.

Ben o yüzden, burada başta bütün milletimiz adına bir kadın olması hasebiyle sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan da özür diliyorum.

Doğru bir iş değildi bu. Yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği belki de fazla bir heyecan; doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan, şimdiye kadar doğru bulmadığım, herkesi yadırgadığım bu konuda böyle bir hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@