İYİ Parti lideri Meral Akşener'den yeni çıkış: Millet İttifakı'nın adayı...

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den "Başbakan adayıyım" açıklamasının ardından dikkat çeken bir adaylık çıkışı daha geldi. Akşener, Millet İttifakı'nın tek bir adayı olacağını ifade etti.

Gündem 06.10.2021 - 12:12 06.10.2021 - 12:14 Ali Parim

Geçtiğimiz günlerde "Başbakanlığa talibim" diyerek parlamenter sisteme işaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener'den adaylık tartışmalarıyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, başbakan adayı olacağı yönündeki açıklamasının ardından 'çarşının karıştığını' söyleyerek, bir haftadır televizyonlarda Millet İttifakı'nın adayının kim olacağının tartışıldığını ifade etti. 

Söylediği sözün çok açık olduğunu dile getiren Akşener, Millet İttifakı'nın tek bir cumhurbaşkanı adayı olacağına ve bu aday dünyanın en becerikli insanı olsa bile Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı sistemiyle yönetilemeyeceğine dikkat çekti. 

Akşener, sorunun Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması değil, sorunun sistem sorunu olduğunu söyledi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde Halk TV'de katıldığı bir programda, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin çok konuşulan sözler sarf etmişti.

Akşener, "Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa adayım" diyerek, önümüzdeki seçimde adayı olmayacağını net bir şekilde dile getirmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@