İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Türk milletinden özür diliyorum"

Yİ Parti lideri Meral Akşener, konuşması sırasında Abdullah Öcalan için "Sayın" ifadesi kullandı. Bir süre sonra arkadaşları tarafından uyarılan Akşener, ifadesini düzelterek "Türk milletinden özür diliyorum" diyerek yanlışlık yaptığını söyledi.

Gündem 03.11.2021 - 12:34 03.11.2021 - 13:07 Mustafa Çokyaşar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şu sıralar parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Konuşması sırasında "Sayın Öcalan" ifadesini kullanan Akşener, bir süre sonra arkadaşlarının uyarısıyla yaptığı yanlışın farkına vardı ve özür diledi.

İYİ Parti lideri Akşener, konuşması sırasında "Kaç gündür PKK'nın gündemini konuşan bir iktidar mensupları ve PKK'lıların söylemini gündeme getiren bir iktidar mensubu yöneticileri. İnanamıyorum. Sayın Bahçeli ile Sayın Öcalan arasındaki mektup arkadaşlığını biliyorduk ama Sayın Soylu'nun da paydaş olduğunu öğrenmiş olduk. PKK'nın değil, milletimizin gündemini tartışmaya davet ediyorum" ifadelerini kullanınca arkadaşların uyarı geldi.

Akşener daha sonra arkadaşlarının kendisini uyardığını ve "Sayın Öcalan" ifadesini yanlışlıkla kullandığını belirterek şunları söyledi:

"Az önce konuşurken fark etmemişim, sayın Öcalan demişim. Sizden ve milletimden özür dilerim, aklımın ucundan bile geçmez bebek katiline sayın Öcalan demek."

İşte o anlar:

Gelişmelerden Haberdar Olun

@