İTKİB kadrolu personel alımı yapıyor! Uzman yardımcısı, idari memur ve şoför alınacak!

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, uzman yardımcısı, idari memur ve şoför alımı yapıyor. Adaylarda aranan şartlar ve başvuru tarihleri belli oldu!

İlan 11.10.2021 - 12:22 11.10.2021 - 12:24

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, uzman yardımcısı, idari memur ve şoför alımı yapacağını açıkladı. İTKİB'nin resmi sitesinde yayımlanan ilanla; adaylarda aranan nitelikler ve başvuru süreci kamuoyuyla paylaşıldı.

İlana göre; İTKİB 9 Uzman  Yardımcısı, 1 İdari Memur, 2 Şoför olmak üzere toplam 12 personel alıyor. 8 Kasım 2021 mesai bitimine kadar devam eden başvurular, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne şahsen ya da posta yoluyla yapılabiliyor. 

Peki adaylarda aranan nitelikler ne?

Alınacak 9 uzman yardımcısından 7'si için "En az dört yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi ya da eş değeri yabancı bir fakülteden ya da farklı bir bölümden lisans mezunu olup İktisadi ve İdari Bilimler Fakütlesi bölümlerinden birinde yüksek lisans yapmış olmak" şartı bulunuyor. Ayrıca adayların KPSSP3 puanlarının ve YDS puanlarının en az 70 olması gerekiyor. 

Diğer 2 uzman yardımcısının ise Bilgisayar veya Bilişim üzerine lisans veya yüksek lisans yapmış olmaları isteniyor. Yine bu adaylar için de KPSSP1'den ve YDS'den en az 70 almış olmaları şartı bulunuyor.

İlanda; İdari Memur kadrosu adaylarının da en az dört yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi lisans veya yüksek lisans mezunları arasından seçileceği belirtiliyor. Adaylarda YDS şartı aranmasa da yine KPSSP44 türünden en az 70 puana sahip olunması gerekiyor. 

Şoför kadrosu için ise herhangi bir ön lisans mezunu olmak yetse de adayların yine KPSSP93'ten en az 70 puan almış olmaları ve en az 5 yıllık (B) sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekiyor.

Alım sürecine dair detaylı bilgiyi, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz.