İstanbul'da belediyeye memur alınacak! İşte lisans ve önlisans bölümleri

İstanbul'da Fatih Belediyesine memur alımı yapılacağı duyuruldu. Zabıta Memuru ve Düz Memur pozisyonlarına yapılacak alımlar için lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapacaklar. Başvurular 2020 yılı KPSS puanıyla olacak. İlan ile toplam 60 personel istihdam edilecek.

İstanbul'da belediyeye memur alınacak! İşte lisans ve önlisans bölümleri

Fatih Belediye Başkanlığı ilgili belediye kadrolarına personel alımı için ilana çıktı. Zabıta Memuru kadrosuna yapılacak olan personel alımları için toplam 50 personel istihdam edileceği bildirildi. Düz memur pozisyonları için ise toplam 10 personel istihdamı olacak. İlana başvuru yapacak olan adaylar aşağıda yer alan bölümlere göre başvurularını yapacaklar.

Lise Mezunu Zabıta Alımı - 20 Kişi Alınacak

Herhangi bir Ortaöğretim Kurumundan (Lise veya Dengi Okul) mezun olmak, şartının sağlanması gerekiyor.

Önlisans Mezunu Zabıta Alımı - 30 Kişi Alınacak

2 yıllık eğitim veren üniversitelerin Adalet, Bilgi Yönetimi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Büro Yönetimi, Çevre Koruma ve Kontrol, Çevre Sağlığı, Genel İşletme, Halkla İlişkiler, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İdaresi, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletmecilik, Mahalli İdareler, Maliye, Muhasebe, Sosyal Bilimler, Yerel Yönetimler programların birinden mezun olmak gerekiyor.

Lisans Mezunu Memur Alımı - 5 Kişi Alınacak

Düz memur kadrosuna Bankacılık, Bilgi ve Belge Yönetimi, Ekonomi, Halkla İlişkiler, İktisat, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İslami İlimler, İstatistik, İş İdaresi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Medya ve İletişim, Muhasebe, Mütercim ve Tercümanlık, Siyaset Bilimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Yerel Yönetimler bölümlerinden birinden mezun olanlar başvuru yapacak.

Önlisans Mezunu Memur Alımı - 5 Kişi Alınacak

Bu kadro için Adalet, Bilgi Yönetimi, Bankacılık, Büro Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, İşletme, Halkla İlişkiler, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İdaresi, Maliye, Muhasebe, Sosyal Bilimler, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Yerel Yönetimler bölümlerinden diplomaya sahip adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURULAR İÇİN DİĞER KOŞULLAR VE BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvuru yapacak adayların başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapması gerekiyor. Belediye taban puanın en az 70 olduğunu açıkladı. Bunun yanında adayların Zabıta kadrosu için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmaması şartını sağlamaları gerek. Adaylar ayrıca zabıta kadrosu için 30 yaş şartıyla başvuru yapacaklar.

Başvuru tarihleri 5 Eylül ile 9 Eylül 2022 olarak açıklandı.