İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) yüksek maaşla personel alıyor! Başvurular başladı!

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) uzman yardımcısı, bilgisayar programcısı ve idari personel alımına başladı. Başvuruların 10 Aralık 2021 tarihine kadar alınacağı açıklandı.

İlan 09.11.2021 - 17:45 09.11.2021 - 17:45 Ali Parim

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), uzman yardımcılığı, bilgisayar programcılığı ve idari memurluk pozisyonları için toplam 10 personel alımı yapacağını açıkladı. İİB'den yapılan duyuruda; uzman yardımcılığı ve bilgisayar programcılığı için yabancı dil zorunluluğu olduğu, idari memur alımında ise YDS şartının bulunmadığı vurgulandı.

Buna göre; İstanbul İhracatçı Birlikleri'ne 7 uzman yardımcısı, 1 bilgisayar programcısı, 2 de idari memur alımı yapılacak. Uzman yardımcılarından 4'ü İşletme, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ticaret bölümü mezunları arasından, 1'i Gıda Mühendisliği bölümü mezunları arasından, 1'i Endüstiyel Tasarım bölümü mezunları arasından, 1'i ise İstatistik Bilgisayar Bilimleri, İstatistik bölümlerinden birinden mezunlar arasından seçilecek.

Bilgisayar programcısı adaylarının ise Bilisayar-Elektirik-Elektronik Bilişim Mühendisliği mezunu va da İşletme mezunu olmaları gerekecek. Son olarak idari memur pozisyonunda ise Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Operatörü, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü mezunu olmak şartı aranacak.

Adayların ayrıca Eylül 2020 (Lisans), Ağustos 2021 (Lisans) ve/veya Ekim 2020 (Ön Lisans) dönemi Kamu Personel Seçme Sınavlarından (KPSS) ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olamaları gerekecek. 

BAŞVURULAR NEREYE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular Genel Sekreterliğin evrak birimine 10 Aralık 2021 tarihi saat 16.00'a kadar şahsen veya posta ile yapılacak. Sınava kabul edilecek adayların listesi, sınav tarihi ve yeri de ilerleyen günlerde Genel Sekreterliğin internet adresinden duyurulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@