İŞKUR üzerinden 1920 paketleme işçisi alınacak! Başvuru şartları ne? Başvurular nasıl yapılır?

Türkiye'nin pek çok ilinde istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden 1920 adet paketleme işçisi alınacak. Peki paketleme işçilerinden hangi şartları sağlamaları isteniyor? Paketleme işçisi başvuruları nasıl yapılıyor?

İlan 14.11.2021 - 14:16 14.11.2021 - 14:16 Ali Parim

Türkiye'de işçilere vasıflarına uygun işlerde istihdam edilmeleri misyonuyla hareket eden İŞKUR, şu günlerde art arda paketleme işçisi alımı ilanları yayımlıyor. İŞKUR'un internet sitesi üzerinde şu anda toplam 1920 paketleme işçisi alım ilanı bulunuyor. İŞKUR üzerinden iş arayan vatandaşlar da paketleme işçisi alım şartlarını merak ediyor. Peki paketleme işçisi alımı için adayların hangi kriterleri sağlaması gerekiyor? Paketleme işçileri ne iş yapıyor?

Adından da anlaşılacağı üzere paketleme işçileri, çalıştıkları firmalarda üretilen ürünlerin paketlenmesi görevini üstleniyorlar. Bu pozisyonda çalışacak işçilerin genellikle ilkokul mezunu olmaları yeterli oluyor. Yaş sınırı ise asgari 18 olarak belirleniyor. Yine personellerin çalışmaya ve görevini devam ettirmeye engel herhangi bir nedenlerinin olmaması,  adli sicil kayıtlarının bulunmaması, iş ahlakına ve sorumluluk alabilme, görev bilinci taşıma, öğretmeye açık olma gibi yetilere sahip olmaları gerekiyor. 

Paketleme işçisi olarak çalışmak isteyenlerin ilk olarak İŞKUR E-şube üzerinden giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan İş Arayan bölümünde Açık İş ilanları menüsüne tıklamaları gerekiyor. Arama sayfasında meslek bölümüne “Paketleme İşçisi” , eğitim durumuna “İLKOKUL” yazıp arattıktan sonra güncel iş ilanları karşılarına çıkıyor. Adaylar bu işlem sonrasında listelenen ilanlardan uygun olan ilana başvurabiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@