Yargıtay İŞKUR ile 279 Kadrolu İşçi Alacak! Temizlik, Garson, Aşçı, Bahçıvan

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı duyurusunda İŞKUR başvurusuyla kura ile 279 kadrolu işçi alımı yapacağını bildirdi. Alımlar temizlik personeli, garson, bahçıvan ve aşçı kadrolarına olacak. Yargıtay bünyesinde işçi kadrosunda yer almak isteyenler için tüm ayrıntılar haberimizde.

Yargıtay İŞKUR ile 279 Kadrolu İşçi Alacak! Temizlik, Garson, Aşçı, Bahçıvan

Yargıtay Başkanlığı 279 kadrolu işçi alımı için ilana çıktı. Kurum duyurusunda 4 farklı pozisyondan İŞKUR başvurusu ile kura yöntemiyle işçi alımı yapacağını bildirdi. 

Kamuda kadrolu işçi olarak çalışmak isteyen adaylar için başvuru kılavuzu yayımlayan Yargıtay Başkanlığı hangi kadrodan kaç personel alımı olacağını adaylardan talep edilen şartları ve başvuru sürecine dair diğer tüm ayrıntıları açıkladı. 

YARGITAY BAŞKANLIĞI 279 KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda toplam 4 farklı kadro bulunuyor. 

Temizlik İşçisi Kadrosu

Bu kadrolar arasında en fazla alım temizlik işçisi kadrosu için olacak. Temizlik işçisi pozisyonuna toplam 249 personel istihdam edecek olan Yargıtay, bu kadro için talep edilen özel şartları da açıkladı. İlan metnine göre adaylardan talep edilen tek koşul en az ilköğretim mezunu olmak. 

Bahçıvan Kadrosu

Bahçıvan kadrosu için toplam 13 pesonel istihdam edecek olan kurum adayların en az meslek liselerinin; peyzaj bölümü mezunu olmak veya lise mezunu olup, bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmalarını istiyor. 

Aşçı Kadrosu

10 personel alınacak. Asçı kadrosuna yapılacak alımların tamamı en az lise mezunu olmak şartıyla yapılacak. İlanlara başvurular Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya MYK aşçılık belgesi olmak, koşulunun sağlanması ile yapılacak. 

Garson Kadrosu

7 personel alınacak ve adayların 60 KPSS puanına sahip olmaları isteniyor. İlana başvuru yapacak adayların Meslek Yüksekokullarının Turizm ve Otelcilik Bölümü veya İkram Hizmetleri Bölümü mezunu olmaları gerekiyor. 

Kurumların Kadrolu İşçi Alımlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

GENEL KOŞULLAR VE BAŞVURU ŞARTLARI

Yargıtay kadrosu işçi alım ilanı için adaylardan talep edilen diğer koşullar ise "Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Sınavın son başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak." olarak açıklandı. 

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar başvurularını 7 - 11 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular a Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya İŞKUR'un web sitesi üzerinden elektronik yolla yapılabilecek.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Halit atille 5 gün önce
Ne yazdıysam olmadı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@