Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 Sürekli İşçi Alacak! İşçi Alımı Başvuru Şartları Neler?

Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 sürekli işçi alım ilanını yanladı. Bu ilana son başvuru tarihinin ise 26 Mart 2021 olduğunu belirtti. Başvurular İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 Sürekli İşçi Alacak! İşçi Alımı Başvuru Şartları Neler?

Vakıflar Genel Müdürlüğü geride kalan günlerde açıkladığı güvenlik görevlisi personel kadrolarının yanında 23 adet sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. İkinci periyot alımlar olan 23 işçi alımına İŞKUR üzerinden 26 Mart tarihine kadar başvuru yapılabileceği ve başvuruların başlatıldığı açıklandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 sürekli işçi alım ilanına başvuru için sağlanması gereken şartlar ise kurum tarafından açıkça duyuruldu. Başvuru sırasında 18 yaşını tamamlamış olma ve 35 yaşından gün almamış olma, TC vatandaşı olma, erkekler için askerliğini tamamlamış olma şartları aranıyor.

Diğer yandan başvur yapacak adayın, herhangi bir kurumdan yaşlılık ve malullük aylılığı almaması gerekiyor. 26 sürekli işçi alımına başvur için en az ilköğretim mezunu olmak, en yük ise önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Bu kadroya başvur için KPSS sınavına katılmış olma şartı aranmıyor. Açıklanan tüm şartlara uyan vatandaşlar İŞKUR’dan Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 sürekli işçi alımına başvuru sağlayacaklar. 26 Mart 2021 son başvuru tarihi ardından ise başvurusu onay alan adaylar Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi web adresinin, duyurular sekmesi içinde yayınlanacak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

23 sürekli işçi alımına başvuru online adımlar ile yapılacak. Bunun için adaylar ile olarak İŞKUR’un resmi web adresi, https://www.iskur.gov.tr/ giriş sağlayacaklar. Ana sayfadan ilk olarak “iş arayan“ ardından “kayıt“ sekmelerine girecekler. Ekrana gelen tabloya kimlik ve iletişim bilgilerini yazarak iş arayan kaydı gerçekleştirilecek.

Bunun ardından ana sayfa bölümünden iş ilanları sekmesine giriş yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü 23 sürekli işçi alım ilanına tıklanıp, başvuru belgesi doldurulacak. Belgenin gönderimi için online onay verilecek. Başvuru bu yol ile tamamlanıyor. Kurum elden evrak teslimli bir başvurunun kabul edilmeyeceğini belirtti. Başvuru ardından şartlara uygunluk sağlayan adayların adları bir havuzda toplanacak ve İŞKUR tarafından bir kura yapılarak adaylar kadrolara yerleştirilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@