Türkiye Uzay Ajansı İŞKUR Üzerinden Noter Kurasıyla Sürekli İşçi Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Türkiye Uzay Ajansı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre sürekli işçi alımı yapacağı açıklandı. Son günlerin gözde kurumu olan Türkiye Uzay Ajansı sürekli işçi alımı şartları nelerdir?

Türkiye Uzay Ajansı İŞKUR Üzerinden Noter Kurasıyla Sürekli İşçi Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre Türkiye Uzay Ajansı, sürekli işçi alımı yapacak.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre sürekli işçi pozisyonunda gerçekleştirilecek olan personel alımlarında 657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik hükümleri geçerli olacak. İŞKUR üzerinden gerçekleşecek olan sürekli işçi alımına dair detaylar da belli oldu.

HANGİ KADROLARDA KAÇ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

Türkiye Uzay Ajansı'na sürekli işçi alımı kapsamında 6 destek personeli alınacak. Bu destek personellerinin 4'ü temizlik görevlisi ve 2'si de garson olarak görev yapacaklar. İşe alımlar İşkur üzerinden kura ve mülakat aşamaları sonucunda gerçekleştirilecek.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık, emeklilik ve malullük aylığı alıyor olmamak

-Vardiyalı ve hafta sonu çalışmaya yönelik bir engeli bulunmamak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Kamu kurum ve kuruluşlarından daha önce disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı çıkarılmamış olmak

-En az ortaöğretim mezunu olmak (Temizlik görevlileri alımı için)

-ortaöğretim kurumlarının Otelcilik ve Turizm Meslek liseleri, Mesleki ve Teknik Liseler Yşiyecek ve İçecek bölümlerinin Servis dalından mezun olmuş olmak (Garson alımları için)

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-30 yaşını doldurmamış olmak

-İşini yapmaya engel teşkil edebilecek bir rahatsızlığı olmamak

-Ankara'da ikamet ediyor olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Türkiye Uzay Ajansı sürekli işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar başvuru işlemlerini 22 Şubat 2021 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında İŞKUR'un web sitesi üzerinden yapabilecekler. Ardından işe alım süreci İŞKUR ve Türkiye Uzay Ajansı tarafından yönetilecek.

İŞE ALIMLAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden Türkiye Uzay Ajansı sürekli işçi alımı başvurusu yapacak olan adayların başvuru işlemleri son aerdiğinde İŞKUR tarafından noter kurasına katılacakların listeleri Türkiye Uzay Ajansı'na gönderilecek. Bu listeler de Türkiye Uzay Ajansı'nın internet sitesinde yayınlanarak adaylara duyurulacak. 9 mart 2021'de Türkiye uzay Ajansı Başkanlığı hizmet binasında noter kurası çekilecek. Ardından kurada ismi çıkanlar sözlü sınava girecekler. İşe alınacak olanlar bu sözlü sınav sonunde kesinlik kazanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@