Sayıştay Temizlik İşçisi İlanı Yayımladı! Alım Yapılacak Şehir ve Şartlar

Sayıştay Başkanlığı bir duyuru ile temizlik işçisi alımı yapacağını duyurdu. Kurumun ilgili birimlerine yapılacak personel alımlarına dair kılavuz yayımlayan Sayıştay Başkanlığı alımların hangi koşullarda olacağını ilan etti.

Sayıştay Temizlik İşçisi İlanı Yayımladı! Alım Yapılacak Şehir ve Şartlar

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Sayıştay Başkanlığı'nın işçi alım ilanı yayımlandı. Duyuruda; Sayıştay Başkanlığı hizmet birimlerinde sürekli işçi kadrolarında çalıştırılmak üzere Temizlik İşçisi alınacğaı ilan edildi. Söz konusu alımlara başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. İşte temizlik işçisi alımlarına dair son durum. 

SAYIŞTAY TEMİZLİK PERSONEL ALIMI İLANI

Yayımlanan duyuruda kurumun Ankara'da yer alan birimlerine memur alımı olacağı ilan edildi. İlanda 20 kişilik kadro olduğu duyurulurken bu kadrolar için başvuru şartları da açıklandı. Yayımlanan ilana göre temizlik işçisi alım ilanlarına başvurular şu koşullar ile yapılacak. 

Sayıştay Temizlik İşçisi alım ilanlarına sadece Türk vatandaşları başvuruda bulunabilecek. İlana başvuru yapacak adayların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. Ayrıca ilana başvuruda bulunabilmek için talep edilen diğer koşul 18 yaşının tamamlanmış olması. 

Temizlik Personeli alımlarında kurum adayların herhangi bir kamu u kurum ve kuruluşlarından görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmasını istiyor. Ayrıca erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin olmaması bir diğer koşul. Sayıştan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alanların ilana başvuru yapamayacaklarını duyurdu. 

Özel Koşullar

1. Temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,

2. Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,

3. En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak,

4. Talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet ediyor olmak.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Sayıştay kadrosunda temizlik personeli olarak görev yapacak adayların başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekiyor. 26 Nisan tarihinde başlayacak başvuru işlemleri 30 Nisan tarihine kadar devam edecek. İlana başvurular elektronik kanallar üzerinden yapılacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

SONUÇLAR KURA İLE BELLİ OLACAK

Sayıştay Temizlik Personeli için başvuruda bulunan adaylar başvurularını yaptıktan sonra kura işlemlerine katılacaklar. Alımlar kura sonuçlarına göre olacak. Kurum kura işlemlerinin , 07/05/2021 tarihinde saat 11:00’de Sayıştay Başkanlığı toplantı salonunda noter huzurunda olacağını duyurdu. Kura işlemleri Covid-19 salgını nedeniyle vatandaşlar kuraya katılamayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@