Ramazan Öncesi 68 Bin 120 İş İlanı İŞKUR'da! En Fazla İşçi Alınacak Meslekler

İŞKUR üzerinden çok sayıda kadroda personel alımı için ilan yayımlandı. Ramazan öncesi Nisan 2021 dönemi adına yayımlanan duyurularda 60 binden fazla duyuru bulunuyor. Kamu Gündemi olarak İŞKUR’da ilan edilen ve en fazla alım ilanı olan meslekleri kadro kadro araştırdık. Firmaların en fazla personel, işçi alımı yapacağını ilan ettiği kadrolar, bu kadrolara başvuruların nasıl yapıldığı ve güncel ilanlar için başvuru işlemlerini adım adım paylaşıyoruz. İşte Nisan 2021 İŞKUR iş ilanları. 

Ramazan Öncesi 68 Bin 120 İş İlanı İŞKUR'da! En Fazla İşçi Alınacak Meslekler

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda meslek grubu için iş ilanı bulunuyor. Nisan ayının ilk günlerinde yenilenen duyurular kapsamında toplam 68 binden fazla duyuru mevcut. Halen başvuru süreci devam eden bu iş ilanlarında ise bazı meslek grupları ön plana çıkıyor. 

Firmaların en fazla personel, işçi alımı yapacağını ilan ettiği kadrolar, bu kadrolara başvuruların nasıl yapıldığı ve güncel ilanlar için başvuru işlemlerini adım adım paylaşıyoruz. İşte Nisan 2021 İŞKUR iş ilanları. 

68 BİNDEN FAZLA PERSONEL ALIM İLANI VAR

İŞKUR İş İlanları kapsamında Nisan 2021 döneminde 68 bin 120 iş ilanı bulunuyor. Ancak bu ilanların sayısı kısa süreli aralıklarla değişiyor. Bazı kurum ve firmalar başvuru süreci sona eren duyurularını yayından kaldırırken bazı firmalar ise yeni iş ilanlarını yayımlıyorlar. 

Genel olarak ise Ramazan ayı öncesinde 65 binden fazla iş ilanı bulunuyor. Bu iş ilanlarının çok büyük kısmı işçi alımları adına yayımlanan duyurulardan oluşuyor. Ancak iş ilanları arasında vasıflı ve öğrenim şartı olan çok sayıda duyuruda yer alıyor. 

EN FAZLA ALIM İLANI OLAN MESLEKLER

İŞKUR’da yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanlarda en fazla alım ilanı beden işçisi kadrosu için yayımlandı. Bu pozisyon için firmalar veya kuruluşlar 12 bine yakın duyuru yayımladılar. Bu pozisyonun dışında ayrıca 8 kadro için 1000’den fazla iş ilanı bulunuyor. Kamugundemi.com olarak bizlerde bu pozisyonları sizlerle paylaşıyoruz. 

1000’den Fazla İş İlanı Olan Meslekler

Beden İşçisi (Genel)  11773 

Temizlik Görevlisi 1742 

Makineci (Dikiş)  1732 

Pazarlama Sorumlusu 1564 

Satış Danışmanı / Uzmanı 1389 

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1283 

Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1272 

Konfeksiyon İşçisi 1135 

Ön Muhasebeci     1037

Diğer Dikkat Çeken Kadrolar

Şoför-Yük Taşıma 733, CNC Torna Tezgahı Operatörü 706, Paketleme işçisi 691, Forklift Operatörü 683, Elektrikçi (Genel) 665, Dokuma Konfeksiyon Makineci 619, Garson (Servis Elemanı) 562, Güvenlik Görevlisi 501, Büro Memuru (Genel) 498.

İŞKUR İLANLARINA BAŞVURUDA BULUNABİLMEK İÇİN

Söz konusu iş ilanları için başvuruda bulunmak yada diğer kadrolara dair ilanları görüntülemek için öncelikle İŞKUR’a üye olmanız gerekiyor. İŞKUR üzerinden üyelik oluşturanlar daha sonra sisteme giriş yapacaklar. 

Kadroları Görüntülemek için

Kadroları görüntülemek için adaylar İş İlanı Arama sayfasına ulaşacaklar. Buradan meslek yazan yere hangi kadroda iş ilanı arıyorlarsa o kadronun adını yazıyorlar. Daha sonra şehir seçimi yapacak olan adaylar diğer alanları boş bırakarak ara butonuna tıklayacaklar. 

Online İŞKUR İş Başvurusu

İŞKUR ilanlarına yukarıda yer alan şekilde ulaşan adaylar başvurularını elektronik olarak yapabilirler. Firmaların iş ilanlarına dair detayların yer aldığı sayfada bulunan Başvuru Yap butonundan ilanlara kolayca başvuru yapılabilir.

İŞKUR ilanlarına başvurmak için TIKLAYINIZ

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@