Okullara, Hastanelere, Valiliklere İşçi Alımı! İŞKUR TYP İş İlanları Yayımlandı Mı?

TYP işçi alım ilanları yayımlandı mı? Yaz döneminde hangi şehirlerde TYP kapsamında işçi alımı yapılacak? TYP personel alımlarına başvurular ne zaman yapılacak? İş ilanı bekleyenler için TYP personel alımlarına dair son gelişmeler.

Okullara, Hastanelere, Valiliklere İşçi Alımı! İŞKUR TYP İş İlanları Yayımlandı Mı?

Bilindiği üzere okullar, hastaneler, kaymakamlıklar, valilikler, belediyeler, bakanlıklar ve çok daha fazla kamu kurumu TYP kapsamında belirli süreli işçi alımı yapıyorlar. 2021 yılında yaşanan kısıtlamalar, tam kapanma süreci ve pandemi etkileri nedeniyle bu ilanlar gelmedi. 

İş arayan ve TYP ilanlarını bekleyenler ise ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyorlar. Adaylar için süreci kamugundemi.com olarak ele aldık.

İŞKUR TYP İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Kamu kurum ve kuruluşları belli süreli personel alımları için Türkiye İş Kurumu üzerinden ilana çıkarlar. Bu ilanlarda 6 ay yada 9 ay süreyle kamuda çalıştırılmak üzere TYP kapsamında işçi alımları olacğaı ilan edilir. İlana başvurular İŞKUR üzerinden yapılır başvuruların fazla olması durumunda kura çekilir. 

Belli dönemlerde artan ilanlar için 2021 yılı duyuruları bekleniyor. Daha önceki süreçlerde yaz dönemi öncesi Mayıs Haziran başı gibi çok sayıda duyuru gelirdi. Bunun yanında okullar için ise Ağustos Eylül dönemi için personel alım ilanları yayımlanırdı. 

2021 yılında yaşanan sorunlar nedeniyle çok sayıda kurum ilana çıkmadı. Ancak yaz dönemi öncesi tam açılma kararlarının gelmesi durumunda yeni TYP ilanlarının gelmesi bekleniyor. 

TYP işçi alım ilanları için kritik tarih ise 1 Haziran. Eğer 1 Haziran'da tam açılma yada kısıtlamaların çok büyük bir kısmı kaldırılırsa kurumların duyurularını yayımlamaları bekleniyor. Sürecin beklendiği gibi işlemesi durumunda ise TYP ilanlarının Haziran ayının ilk iki haftası duyurulması öngörülüyor. 

TYP İLANLARINI NASIL TAKİP EDERİM?

TYP İş ve İşçi Alım İlanlarını takip etmek isteyenler İŞKUR'un sitesi üzerinden TYP iş ilanları arama sayfasını günlük ziyaret edebilirler. Bunun dışında Kamu Gündemi olarak bizlerde adaylara ilanlar yayımlanmaya başladığında anlık haber vereceğiz. 

İŞKUR TYP işçi Alım İlanlarını Kaçırmamak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR HANGİ ŞARTLARLA YAPILIR?

Belirli süreli işçi alım ilanlarına başvurular genel koşulların sağlanması ile yapılır. Adaylar başvurularını Türk vatandaşı olmak, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, emekli olmamak, öğrenci olmamak (açıköğretim hariç) şartlarını sağlamaları durumunda yaparlar. 

Başvurular ister İŞKUR'un web sitesi üzerinden elektronik ister İŞKUR İl Müdürlüklerinden şahsen yapılır. 

Yorumlar (1)
Sati sahin 3 hafta önce
Is istiyom bulamayim cak ise ihtiyacım ne bana yardımcı olun ne ne öldüren sultais olursa yaparım mesleğim aşçılık belgelerin var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@