OGM 2 Bin 83 İşçi Alım İlanı! Kadrolar, Şartlar, Başvuru Tarihleri

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) yayımladığı bir duyuru ile 2 bin 83 personel alımı yapacağını duyurdu. İlana dair tüm ayrıntılar Kamu Gündemi'nde.

OGM 2 Bin 83 İşçi Alım İlanı! Kadrolar, Şartlar, Başvuru Tarihleri

Orman Genel Müdürlüğü'nün beklenen personel alım ilanı geldi. OGM bir duyuru yayımlarak 2 bin 83 işçi alımı yapacağını, alımların ne zaman ve nasıl olacağını, işçi alım ilanına başvuur yapacak adayların neler yapacaklarını adım adım aktarıyoruz. 

OGM 2 BİN 83 İŞÇİ ALIM İLANI

OGM işçi alım ilanına dair duyurusunda, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi, 3 Daimi İşçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacaktır" bilgisini verdi. 

Kadrolar ve İlan İŞKUR'da yayımlanacak

İlana başvuruda bulunacak adaylar için talep edilecek tüm başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilecek. İlan henüz yayımlanmamış olup adaylar 14 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu - İş İlanları sayfasından detayları öğrenebilecekler. 

OGM kadrolu ve geçici işçi alımı için başvuru yapacak adaylar başvurularını yine kurum tarafından bildirilen başvuru tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklar. Başvurular İŞKUR üzerinden elektronik yapılacak. 

KURA İŞLEMLERİ

OGM 2 bin 83 işçi alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar iki aşamalı sınava dahi olacaklar. Alım yapılacak 4 katı kadar bu sözlü ve uygulamalı sınav aşamasına çağrılacak. Bu aşamaların ardından ise adaylar arasından kura çekiliş işlemi olacak. Alımlarda kura işlemi sonucuna göre belirlenecek. 

Kura işlemlerine dair OGM adaylara "Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır. " bilgilendirmesinde bulundu. Adaylar süreci bu açıklama kapsamında sürdürecekler. 

Süreç Nasıl Takip Edilecek?

Bununla birlikte kurum son olarak adayların işçi alım sürecinde ihtiyaçları olacak tüm açıklama ve duyuruların OGM Bölge Müdürlükleri üzerinden duyuruları bildirildi. Adaylar başvuru yaptıkları bölge müdürlüğü üzerinden alımlara dair tüm detaylara ulaşabilecekler. OGM duyurusunun son bölümünde ise başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvurularının ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idare tarafından sonlandılacağını vurguladı. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@