Nisan'ın Son Haftası Yayımlandı İŞKUR'da 63 Bin 487 İş İlanı! Açık Kadrolara Dikkat

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda personel alım ilanı nisan ayının sın haftasında duyuruldu. Binlerce personelin alınacağının ilan edildiği duyurularda, 81 şehir içi alım ilanı bulunuyor. İşçi ve memur personel kadrolarında görev almak isteyenler için İŞKUR İş İlanlarını Nisan sonu duyurularıyla derledik.

Nisan'ın Son Haftası Yayımlandı İŞKUR'da 63 Bin 487 İş İlanı! Açık Kadrolara Dikkat

İŞKUR İş İlanları kapsamında yayımlanan personel alımları günlük yenileniyor. Ramazan ayında sürekli güncelleme içinde olan duyurularda toplam iş ilanı sayısı ise genel bir ifade ile 60 bin 65 bin duyuru arasında değişiyor. Nisan ayının son haftasına gireceğimiz bu günlerde ise genel ilan sayısı 63 bin 495. 

Onlarca firmanın yüzlerce meslek grubunda yayımladığı binlerce personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları derledik. İşte Nisan ayının son haftasını kapsayan güncel iş ilanları sayısı. 

NİSAN AYININ SON HAFTASINDA İŞKUR İŞ İLANLARI

Nisan ayının son haftasında yayımlanan İŞKUR İş İlanlarında her zaman olduğu gibi işçi kadroları ön planda. Vasıfsız personel alımları kapsamında yayımlanan beden işçisi pozisyonu en fazla duyuruya sahip kadroların başında geliyor. Bu kadro tüm ilanların neredeyse 6'da 1'ini oluşturuyor. Farklı iş ilanlarında herhangi bir özel koşul olmadan yapılan beden işçisi alım ilanlarına okur yazar olan adaylar başvuru yapabiliyorlar. 

Bunun dışında İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda özel meslek gruplarında da personel alımları olacağı bildirildi. Bu kapsamda adaylar için en fazla alım ilanına sahip olan meslekler ile firmaların en çok aradığı kadroları araştırdık. 

EN ÇOK ARANAN MESLEKLER

İŞKUR üzerinden yayımlanan ve alım ilan sayısı 1000'in üzerinde olan birkaç meslek grubu var. Bu meslek grupları Türkiye genelinde firmaların en çok işçi alımı yapacağını ilan eden kadrolar olurken duyurular genellikle işçi kadrolarından. 

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 11880

Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1483

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1395

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1357

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1266

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan ilan sayısı: 1236

BU MESLEK GRUPLARINDA DA ÇOK SAYIDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Yukarıda yer alan ilanların dışında aşağıda yer alan meslek gruplarında da çok sayıda personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Ön Muhasebeci 940, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 821, Paketleme işçisi 808, Elektrikçi (Genel) 753, Şoför-Yük Taşıma 750, Konfeksiyon İşçisi 718, CNC Torna Tezgahı Operatörü 623, Forklift Operatörü 607, Büro Memuru (Genel) 497, Garson (Servis Elemanı) 487, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle) 462, Güvenlik Görevlisi 462.

İlanları Görüntülemek için TIKLAYIN (Meslek yazan yere kadro adını yazın arayın, diğer alanları boç bırakın)

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Yukarıda yer alan meslek gruplarından iş ilanı arayanlar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Bu kadroların dışında yayımlanan diğer meslek gruplarından iş arayanlar da İŞKUR iş ilanları arama sayfası üzerinden duyuruları inceleyebilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@