Mayıs 2021 İŞKUR Kurs İlanları Yayımlandı! İstihdam Garantili Günlük 110 TL'ye Varan Yevmiyeyle

İŞKUR üzerinden çok sayıda şehirde çok sayıda meslek grubunda kurs ilanları yayımlandı. Günlük yevmiye başta olmak üzere çok sayıda özel olanak ile yayımlanan kurs ilanları hem istihdam garantili hemde istihdam garantisiz duyurular bulunuyor. İşte kurs ilanı yayımlanan meslek grupları.

Mayıs 2021 İŞKUR Kurs İlanları Yayımlandı! İstihdam Garantili Günlük 110 TL'ye Varan Yevmiyeyle

Türkiye İş Kurumu üzerinden iş arayan vatandaşlar için yeni kurs ailanları yayımlandı. Mayıs ayının ilk günleri için geçerli bu ilanlarla işi ve mesleği olmayanlar için duyurular bulunuyor. Çeşitli meslek gruplarında yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak olanlar için listeyi derledik. 

12 ŞEHİR İÇİN HAZIR KURS İLANI BULUNUYOR

İŞKUR üzerinden yayımlanan kurs ilanlarında 12 adet şehirde toplam 30'dan fazla duyuru bulunuyor. Bazı şehirlerde yer alan firmalar birden fazla ilan yayımlayarak çok farklı mesleklerden kursiyer alımı yapacaklarını duyurdular. 

Kadın ve erkek adayların aşağıda yer alan kurs başvuru şartlarını sağlamaları durumunda başvuru yapabilecekleri, kurs ilanları Adana, Şanlıurfa, Kütahya, Afyonkarahisar, Mardin, Şırnak, Siirt, Zonguldak, Malatya, Aksaray, Kars, Hatay.şehirleri için geçerli. Ayrıca bazı şehirler için birden fazla duyuru yayımlanıyor. 

HANGİ MESLEKLERDEN ALIM YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden Nisan ayının sonunda ilan edilen ve başvuruları Mayı ayı başında alınacak olan kurs ilanlarında çok farklı iş alanlarında kurslar düzenleneceği duyuruldu. Güncel listede yer alan iş ilanlarından bazıları şunlar;

İğne Oyacısı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Hereke / İpek Halı Dokumacısı, Plastik Çamur ve Alçı Şekillendirme İşçisi, Yöresel Bez Dokumacısı, Hereke / İpek Halı Dokumacısı, Gıda Maddeleri Dondurucusu (Meyve Ve Sebze), Erkek Dış Giysileri Dikimi Elemanı, İç Giyim Konfeksiyon Makineci, Kadın Giysileri Dikim Elemanı( Düz Dar Etek- Kadın Pantolonu-Bluz- Elbise-Fantezi Elbise), Sebze Yetiştiricisi, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama Elemanı, Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan), Şiş ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımcısı (Amigurumi)

İŞKUR Güncel Kurs İlanlarını Takip Etmek ve Yeni Duyurulardan Haberdar Olmak için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

GÜNCEL İLANLARIN BİR BÖLÜMÜ

İşi olmayan adayların önümüzdeki günlerde başvuru yapabileceği ilanların bir kısmını paylaşıyoruz. Aşağıda kamugundemi.com olarak aktardığımız tablolar Türkiye İş Kurumu üzerinden alınmıştır.

Kurs arama sayfası için TIKLAYIN (Açılan sayfada tüm kurs duyurularını seçin diğer alanları doldurmadan ara butonuna basın)

NE KADAR GÜNLÜK ÖDEME ALINIR?

Yukarıda yer alan kurs ilanları işbaşı eğitim programları, mesleki eğitim kursları, istihdam garantili yada istihdam garantisiz kurslar kapsamında ilan edildi. Ödemeler ise kurs türüne göre değişmektedir.

İşbaşı kurslarda iş arayan statüsündeki, isşiz vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL, İş'te Anne Projesi kapsamında annelere 110 TL, geleceğin meslekleri için ise 115 TL günlük zaruri gider ödemesi yapılır. 

Mesleki eğitim kurslarında ise; istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL, geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL ödeme yapılır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@