KGM Eski Hükümlü, Engelli İşçi Alım İlanı! Başvurular İŞKUR'dan

Karayolları Genel Müdürlüğü farklı illerde yer alan kurum birimlerine, başvuruları İŞKUR'dan alınmak kaydı ile eski hükümlü ve engelli işçi alımı yapacağını duyurdu.

KGM Eski Hükümlü, Engelli İşçi Alım İlanı! Başvurular İŞKUR'dan

İŞKUR İş İlanları kapsamında yayımlanan yeni duyuruda, eski hükümlü ve engelli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni duyuru kapsamında çeşitli meslek gruplarından işçi alımları olacağı bildirildi. 

KGM'DEN ESKİ HÜKÜMLÜ İŞÇİ ALIM İLANI

İlana göre eski hükümlü personel alım ilanı KGM 1. Bölge Müdürlüğü, 3. Bölge Müdürlüğü, 4. Bölge Müdürlüğü, 8. Bölge Müdürlüğü, 12. Bölge Müdürlüğü ve 13. Bölge Müdürlüğü bünysinde yapılacak. Bu bölge müdürlükleri İstanbul, Sakarya, Tekirda, Karaman, Bolu, Ankara, Elazığ, Ağrı, Muğla, Antalya şehirlerinde yer alıyor. 

Alımların çoğu beden işçisi kadrosunda yapılacak olup öğrenim şartı bulunmakta. Düz işçi kadrosu için kurum adayların önlisans mezunu olmasını istiyor. İlanda ayrıca Aşçı ve Garson kadrolarında da personel alımları olacağı duyuruldu. 

KGM ENGELLİ PERSONEL ALIM İLANI

KGM engelli personel alımları ise 3 farklı bölge müdürlüğünden olacak. Kurum 13. Bölge Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğü ve 18. Bölge Müdürlüğü bünyesine işçi alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlarda Ispart, Kastamonu ve Kars bünyesinde yapılacak. 

Engelli personel alımları da iki kadrodan olacak. Birinci kadro Büro İşçisi pozisyonuna olacak ve bu kadro için önlisans düzeyinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Diğer boş kadro ise Beden işçisi pozisyonunda olacak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

KGM söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar için "Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde talebimiz Açık İş İlanlarında 26/04/2021 tarihinde ilan edilecek ve 5 gün ilanda kalacaktır." açıklamasında bulundu. Buna göre adaylar ilan edilen 5 günlük süre içinde başvurularını yapacaklar.

Başvuru işelmleri adayların ilan edilen başvuru koşullarının sağlanması durumunda , ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl/Şube Müdürlüğünden veya kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@