İŞKUR Üzerinden KPSS'siz, En Az İlköğretim Mezunu Şartlarıyla Çeşitli Mesleklerde Toplam 52 Bin Personel Alımı İlanları Yayınlandı!

Türkiye'de yeni kontrollü normalleşme döneminin başlamasıyla beraber Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan ilan sayılarında ciddi oranda artış meydana geldi. Şu anda İŞKUR'un açık ilanlarında toplam 52 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR Üzerinden KPSS'siz, En Az İlköğretim Mezunu Şartlarıyla Çeşitli Mesleklerde Toplam 52 Bin Personel Alımı İlanları Yayınlandı!

Yeni kontrollü normalleşme döneminin başlaması ile çalışma hayatında Türkiye'de önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde personel alımları hız kazandı.NORMALLEŞME DÖNEMİNDE İŞ İLANLARI ARTTITürkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan iş ilanları ile vatandaşlar yeni bir iş sahibi olabiliyorlar. Pandemi sürecinde kısıtlamalar nedeniyle bazı iş yerlerinin kapanması ve iş hacimlerinin düşmesi yeni personel alımlarına büyük bir darbe indirmişti. Yeni kontrollü normalleşme döneminin başlaması ile İŞKUR üzerinden aranan personellerin sayısı da bir hayli arttı.52 BİN PERSONEL ALIMI YAPILIYORPandemi döneminde ortalama 40 bin personel alımı yapılacağına dair ilanlar yayınlanıyordu. Normalleşmenin başlaması ile bu sayı 52 bin seviyesini aştı. Personel ihtiyacı artan özel sektör işletmeleri İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlayarak yeni personel alımlarını gerçekleştirmeye başladılar. Kendilerine uygun iş ilanlarına başvurularını yapan vatandaşlar kısa bir süre içerisinde işe yerleştirilebiliyorlar.MAYIS AYINDA PERSONEL ALIMLARI KATLANACAKÖzel sektörün personel açığını kapatmaya başlaması ile hareketlenen çalışma hayatında asıl hareketliliğin Mayıs içerisinde yaşanacağı bildirildi. Kendisini toparlama fırsatı bulan işletmeler biraz nefes aldıktan sonra yeni personel alımlarına hız verecekler. Şu anda personel ihtiyacı olan firmalar yine de önlerini görebilmek için bekleme kararı aldılar. Ancak Mayıs ayına kadar herhangi bir kısıtlama geri dönmezse asıl personel alımları o dönem yapılacak.İŞKUR'DA EN ÇOK ARANAN MESLEKLER!İŞKUR tarafından verilen bilgilere göre şu anda açık olan iş ilanlarıyla en çok alım yapılacak meslekler ve aranılan personel sayıları şu şekilde duyuruldu:Beden İşçisi: 8.062Temizlik Görevlisi: 2.586Satış Danışmanı: 1.336Makineci (Dikiş): 1.212Gazaltı Kaynakçısı: 1.057Ön Muhasebeci: 819Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı: 767Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi: 737Konfeksiyon İşçisi: 684CNC Torna Tezgahı Operatörü: 620Şoför-Yük Taşıma: 586Deri Konfeksiyon makinecisi: 579Gübenlik Görevlisi: 568Elektrikçi: 481Forklift Operatörü: 464Dokuma Konfeksiyon Makineci: 454Paketleme İşçisi: 446Muhasebe Meslek Elemanı: 413Depo Görevlisi: 386Büro Memuru: 374Garson: 363Muhasebeci: 276Aşçı: 259Pazarlamacı: 257Kasiyer: 255Reyon Görevlisi: 248Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@