İŞKUR TYP İşçi Alım İlanları Mayıs 2021 Döneminde Yayımlanacak Mı?

Binlerce işi olmayan aday 2021 yılı TYP personel alım ilanlarının ne zaman yayımlanacağını sorguluyor. Mayıs ayı içerisinde tam kapanma sürecinin sona ermesiyle kurumların normalleşme kapsamında işçi alması bekleniyor. Peki ilanlar ne zaman duyurulur? Haberimizde değerlendirdik.

İŞKUR TYP İşçi Alım İlanları Mayıs 2021 Döneminde Yayımlanacak Mı?

Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı ilanları çok uzun süredir yayımlanmıyor. 

Bazı kurumların birkaç kişilik alım ilanları dışında herhangi bir duyuru toplu ilanı gelmedi. Peki yaz döneminde TYP iş ilanı bekleyenler için müjdeli haber ne zaman gelecek? Kurumların alım ilanları ne zaman yayımlanacak? İşte TYP ile ilgili son gelişmeler. 

TOPLUM YARARINA PROGRAM İŞÇİ ALIM İLANLARI

Normal şartlar altında yaz öncesi dönemde çok sayıda kamu kurumu yaza hazırlık ve yaz dönemi için yüzlerce TYP işçisi alımı için ilan yayımlardı. 

Pandemi döneminin ilk yılında düzen bozulmuştu. Kurumlar geçtiğimiz sene içerisinde Haziran ayının başına kadar personel alım ilanları yayımlamadılar. 2012 yılında da tam kapanma süreci sona ermeden, normalleşme başlamadan herhangi bir kurumdan personel alım ilanı beklenmiyor. 

Tam Kapanmadan Sonra

Tam kapanma sürecinin hemen ardından ise normalleşme adımları atılır ve kısıtlamalar azaltırsa kurumlardan TYP personel alım ilanları gelebilir. 

Özellikle belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, il özel idareleri, bakanlıkların alt birimleri, valilikler ve hastaneler gibi kurumların yaz dönemi faaliyetleri için çok sayıda personel alımı yapması bekleniyor. Alımlarında 9 ay süreli TYP pozisyonlarına olması kuvvetle muhtemel. 

TYP PERSONEL ALIMLARI HANGİ KADROLARDA OLUYOR?

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları belli başlı pozisyonlarda yapılır. 

6 ay yada 9 ay süreyle çalıştırmak için ilan yayımlanan kamu kurumları personel alımlarını "Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması Ağaçlandırma Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları" pozisyonlarına yaparlar. 

TYP İLANLARI NASIL TAKİP EDİLİR?

TYP personel alım ilanları İŞKUR üzerinden duyurulur. Adaylara başvuruda bulunmaları için birkaç günlük süre verilir. Bu süre zarfı içerisinde adayların başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların ardından ise kurumlar kura ile çalışacak personelleri belirler. 

TYP İşçi Alım İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar Olmak için Uygulamamızı İndirin ve Bildirimleri Takip Edin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@