İŞKUR, Ticaret Bakanlığı 115 İşçi Alımı İçin Nihai Listeleri Açıkladı!

Ticaret Bakanlığı'nın en az lise mezunları arasından yapacağı işçi alımları için sün başvuru günün tamamlanmasının ardından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) nihai listeleri açıkladı. Açıklanan listelere göre Ticaret Bakanlığı işçi alımı için rekor başvuru yapıldı.

İŞKUR, Ticaret Bakanlığı 115 İşçi Alımı İçin Nihai Listeleri Açıkladı!

Ticaret Bakanlığı'nın işçi alımlarına yönelik daha önce açıkladığı süreç devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan başvurular tamamlandı. Şimdi işe yerleştirileceklerin belirlenmesi bekleniyor.

İŞKUR üzerinden Ticaret Bakanlığı'na yapılacak olan işçi alımları için başvurusu süreci önceki gün sona erdi. İŞKUR konuya dair yeni bir duyuru yayımlayarak Ticaret Bakanlığı işçi alım başvuruları nihai listelerinin belirlendiğini açıkladı. Ticaret Bakanlığı'na yapılacak olan işçi alımları bu nihai listelerde yer alan adayların katılacakları kura çekimi ile belirlenecek. Nihai listelerde bulunan tüm adaylar kura çekimine katılmaya hak kazanmış oldular.

TİCARET BAKANLIĞI KAÇ İŞÇİ ALIMI YAPACAK?

Ticaret Bakanlığı tarafından daha önce yayımlanan ilana göre Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 115 işçi alımı gerçekleştirilecek .Bu işçiler güvenlik görevlisi ve beden işçisi sınıflarında çalıştırılacaklar. Kadro sayıları ise 70 güvenlik görevlisi ve 45 beden işçisi olarak açıklandı.

REKOR BAŞVURU YAPILDI

İŞKUR tarafından verilen bilgilere göre Ticaret Bakanlığı 115 işçi alımına rekor bir başvuru yapıldı. 70 güvenlik görevlisi kadrosu için 20.100 kişinin başvuru yaptığı açıklandı. Bu bir başka açıdan da her 1 güvenlik görevlisi kadrosu için 287 kişinin başvuru yaptığı anlamına geliyor. 45 beden işçisi kadrosu için 48.830 kişi başvuruda bulunda. Her 1 beden işçisi kadrosuna 1.085 kişi başvurdu.

İŞE ALINACAKLAR HANGİ GÖREVLERDE ÇALIŞACAKLAR

Ticaret Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilecek olan güvenlik görevlileri ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genel yazı, genelg, hizmet sözleşmesi, görev emri, iç talimatname gibi mevzuatta açık şekilde belirtilen güvenlik ve koruma hizmetlerinde görev alacaklar. Ayrıca idare tarafından kendilerine verilecek olan ve görev alanı içerisinde yer alan vazifeleri yürütecekler.

Beden işçisi olarak Ticaret Bakanlığı'nda işe başlayacak olanlar kaçak, tasfiyelik, yolcu beraberi eşya, araç ambarları ile geçici depolama yeri, antrepo gibi hizmet yerlerinde çalışacaklar. Bu hizmet yerlerinde ihtiyaç duyulan eşyanın teslim alınması, çekimi, taşınması, araçlara yüklenmesi, boşaltılması, tasnif edilmesi, ambar vesaha temizliği gibi işlerle görevlendirilecekler.

TİCARET BAKANLIĞI 115 İŞÇİ ALIMI NİHAİ LİSTELERE NASIL BAKILIR?

Başvuru yapan adaylar nihai listelerde isimlerin olup olmadığını merak ediyorlar. Bunun için de İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek sorgulamanın doğru yolu öğrenilmek isteniyor. Adaylar İŞKUR internet sitesinde öncelikle İş Arayan kısmından giriş yaparlar. Giriş yaptıktan sonra “İş Başvurularım” bölümüne tıklanır. Buradan nihai listeye ulaşılır.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK

Ticaret Bakanlığı 115 işçi alımı için nihai listelerin açıklanmasının ardından gözler kura çekimine çevrildi. Kura çekimi 25 Şubat 2021'de yapılacak. Kurada adı çıkan adaylar daha sonra mülakata davet edilecekler.

Kamu personeli alım ilanlarından ve tüm süreçlerinden anında haberdar olabilmeniz için uygulamalarımız:

Android için >>>>> TIKLAYINIZ

İOS için >>>>> TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@