İŞKUR Şoför ve Güvenlik Görevlisi Alım İlanları! Başvurular Hafta Başında Başlıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden Mayıs ayında başvuruları alınacak olan Şoför ve Güvenlik Görevlisi alım ilanları yayımlandı. Bu iki kadroda iş arayanlar için güncel kontenjanlar ve ilana hangi adayların, firmaların hangi özel şartlarıyla internet üzerinden nasıl başvuru yapabileceğini aktarıyoruz.

İŞKUR Şoför ve Güvenlik Görevlisi Alım İlanları! Başvurular Hafta Başında Başlıyor

Türkiye İş Kurumu Mayıs ayında da iş arayan, işsiz durumda olan veya adaylar için işverenler ile köprü görevi görmeye devam ediyor. 

Onlarca özel sektör firmasının iş ilanını yayımlayan İŞKUR ilanlara başvuruda bulunacak olan adayların süreci nasıl yöneteceklerini de açıkladı.Bu kapsamda iş arayan adaylar için bizlerde iki kadroya dair ilanları derledik. 

İŞKUR GÜVENLİK VE ŞOFÖR ALIM İLANLARI

Pandemi sürecinde tam kapanma dönemi başlamış olsa da farklı alanlarda faaliyet gösteren firmalar hem güvenlik görevlisi hemde şoför alımı yapacaklarını ilan ettiler.

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda şoför ve güvenlik görevlisi kadrosu için yüzlerce duyuru bulunmakta. Çok sayıda şehir için yayımlanan ilanlarda bazı kadrolar kontenjanları ile ön plana çıkmakta. Bu iki kadroda iş arayanlar için bizlerde güncel kontenjan sayılarını hesapladık. İşte İŞKUR üzerinde yer alan güncel iş ilanları arasında şoför ve güvenlik görevlisi duyuruları. 

Şoför Alımları için İŞKUR'da Yayımlanan Kadrolar ve İş İlanı Sayısı

Kamyon Şoförü 273

Kamyonet Şoförü 36

Kurtarıcı Araç Şoförü 1

Makam Şoförü 5

Minibüs Şoförü 5

Otobüs Kaptanı (Şoförü) 27

Servis Şoförü (Okul) 2

Şoför (Yolcu Taşıma) 150

Şoför-Yük Taşıma 639

Taksi Şoförü 2

Tır-Çekici Şoförü 274

Traktör Şoförü 2 

Güvenlik Görevlisi için İŞKUR'da Yayımlanan Kadrolar ve İş İlanı Sayısı

Güvenlik Amiri/Sorumlusu 1

Güvenlik Görevlisi 280

Güvenlik Görevlisi (Eğitim Kurumları) 10

Güvenlik Görevlisi (Silahlı) 46

Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 15

Güvenlik Müdürü 1

Tüm İŞKUR İş İlanlarınından haberdar olmak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURULARDA HANGİ ŞARTLARA DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR?

Şoför alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını öncelikle talep edilen sürücü belgesi türüne göre yapacaklar. Makam şoförü gibi duyurularda adaylardan ek koşulda talep edilebilir. Adayların firmaların talep ettiği öğrenim, ikamet ve çalışma şartlarına uygun olmaları gerek. Şoför alım ilanlarında firmalar bu koşulların dışında çok fazla özel şart talep etmiyorlar. 

Güvenlik Görevlisi alım ilanlarında, silahlı yada silahsız yapılacak alımlara uygun kimlik kartının olması. Bunun dışında bazı firmalar erkek ve kadın çalışanlar için ayrı ayrı boy, kilo, yaş gibi başvuru şartları talep edebilirler. Güvenlik alımlarında vardiyalı çalışma sistemine uygunluk önemli bir etmen. 

İŞKUR'A ÜYE OLMANIZ GEREK

Sürücü, şoför, güvenlik görevlisi kadroları için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR'dan yapabilecekler. Elektronik başvuru için adayların İŞKUR'dan profil oluşturmaları ardından ise başvurularını kadroya göre yapmaları yeterli oluyor. 

Güvenlik Görevlisi kadroları için TIKLAYIN

Şoför Yolcu Taşıma kadrosu için TIKLAYIN

İlanlara ulaşmak için ise İŞKUR İş İlanları sayfasına gidin. Burada iş arama ekranında sadece Meslek yazan alana kendi iş aradığınız kadrounun adını yazın arayın. Diğer alanlar boş kalsın. 

Yorumlar (1)
Şerif.yildiz 1 hafta önce
Şoför.yuktasimalik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@