İşi Olmayanlar 54 Bin İş İlanı Yayımlandı! Meslek Meslek İnceleyin

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanlarını on binlerce işsiz vatandaşa umut oluyor. Mayıs ayının son haftası itibariyle çok sayıda iş alanında ilanlar yayımlanırken en fazla duyuru olan meslek kollarını, adayların ilgisini çekecek kadroları tek tek derledik.

İşi Olmayanlar 54 Bin İş İlanı Yayımlandı! Meslek Meslek İnceleyin

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan duyuruları düzenli olarak sizlerle paylaşıyoruz. Mayıs ayının son haftası itibariyle 55 bine yakın duyurunun yer aldığı ilanları her aday için inceledik. İş arayanların değerlendirebileceği iş ilanları haberimizde. 

İŞ ARAYANLARIN DEĞERLENDİREBİLECEĞİ DUYURULAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanları sayısında son günlerde artış mevcut.. Bunun en önemli nedeni 1 Haziran'da başlaması beklenen tam açılma sürecinin ilk bölümü. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklaması Haziran'da 20 yaş üzeri herkes aşılacak açıklaması, işverenleri umutlandırdı. 

Bu kapsamda İŞKUR üzerinden çok sayıda duyuru yayımlandı. Firmalar, kuruluşlar ve bazı kamu kurumları İŞKUR üzerinden iş ilanları yayımlayarak yeni personel alımları yapacaklarını ilan ettiler. Kamu Gündemi olarak bu ilanları derledik. 

En fazla Alım İlanı Olan 5 Meslek Grubu

Beden İşçisi (Genel) İŞKUR İş İlanı sayısı: 11722

Turizm Ve Otelcilik Elemanı İŞKUR İş İlanı sayısı: 1384

Garson (Servis Elemanı) İŞKUR İş İlanı sayısı: 1194

Makineci (Dikiş) İŞKUR İş İlanı sayısı: 1161

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı İŞKUR İş İlanı sayısı: 1143

ADAYLARIN EN FAZLA İŞ ARADIKLARI MESLEK GRUPLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan bazı iş ilanları adaylar tarafından daha çok merak ediliyor. Bu iş alanların diğer ilanların önüne geçmesinin en önemli nedeni alımların belli meslek gruplarına olması ve çalışma olanaklarının mesleğe göre özel belirlenmesi. 

Şoför Yük Taşıma: 493 iş ilanı bulunuyor. 

Ambar/Depo Görevlisi: 382 iş ilanı bulunuyor.

Büro Memuru (Genel): 239 iş ilanı bulunuyor.

Güvenlik Görevlisi: 204 iş ilanı bulunuyor.

Çağrı Merkezi Elemanı 147 iş ilanı bulunuyor.

Yeni Dönem İŞKUR İş İlanlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İŞKUR İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

İŞKUR ilanlarına adaylar ulaşmak için bir kaç adımı takip edecekler. Bunun için adayların ilk yapacağı işlem İŞKUR Açık İş İlanları Arama sayfasına gitmek. (Bu sayfa için TIKLAYINIZ)

İş ilanı arama sayfasına erişim sağlayan adayların karşılarına birçok arama kriteri çıkacak. Adaylar bunların sadece bir tanesi dolduracaklar diğerleri boş kalacak. Adaylar Meslek yazan alanı bulacaklar, iş aradıkları mesleği bu alana yazacaklar ve arayacaklar. Tüm ilanlar karşılarına çıkacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@