İşçi Alım İlanı Arayanlar! Meslek Meslek Tüm Duyurular 11-17 Mayıs

İşçi kadrolarında iş arayanlar için binlerce ilan yayımda. Bayramdan önceki dönemde ilan edilen ve bayram sonrası devam edecek alımlara başvuru yapacak adaylar, tüm işlemleri İŞKUR üzerinden tamamlayacaklar. En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabileceği işçi kadrolarında alımlar yurt geneline dağılmış durumda.

İşçi Alım İlanı Arayanlar! Meslek Meslek Tüm Duyurular 11-17 Mayıs

İşçi alımları için İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlar bayram öncesinde yeniden gündemde. 

Ramazan ayında tam kapanma sürecinde işsiz kalan vatandaşlar bayram sonrası iş sahibi olabilmek adına tüm yeni duyuruları araştırıyorlar. İŞKUR üzerinde ise çok farklı meslek gruplarından işçi alım ilanları bulunuyor. 

İŞKUR BÜRO İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden alım yapılan ve adayların en çok araştırdğı kadroların başında büro işçisi pozisyonları yer alıyor. Büro İşçisi kadroları ofis içerisinde belli başlı görevleri yerine getirir. Birimler arası evrak taşınması, ofis ortamının düzeni, çıktı alımı ve benzeri görevi alan büro işçisi kadrosu firmanın talebine farklı alanlarda da görevlendirilebilir. Büro İşçisi kadroları için İŞKUR üzerinde 75 iş ilanı bulunuyor. Bu ilanların bir kısmı İstanbul ve Ankara için olurken bu kadroda farklı duyurular da mevcut. 

İNŞAAT İŞÇİSİ, BEDEN İŞÇİSİ, PAKETLEME İŞÇİSİ

İşçi alım ilanlarında en fazla alım ilanı Beden İşçisi kadrosu için duyuruldu. Türkiye İş Kurumu'nda 81 geneli tüm memur işçi iş ilanları kapsamında 50 binden biraz fazla duyuru bulunuyor. 50 bin kişilik işçi alım ilanlarının yaklaşık yüzde 10 luk kısmı beden işçisi kadrosu için yayımlanmış durumda. Beden işçisi kadrosu için güncel iş ilanı sayısı 97550 ile 10.500 arasında değişiyor. Yeni ilanlar yayımlanırken işçi alımı yapan firmalar ilanlarını kaldırıyor. 

Listenin ikinci sırasında yer alan paketleme işçisi kadrosu için de çok sayıda duyuru var. Paketleme İşçisi kadrosu için 615 duyuru yayımlandı. Listeninm üçüncü sırasında ise konfeksiyon işçisi kadrosu bulunuyor. Bu pozisyon için ise 567 iş ilanı yayımlandı. 

İnşaat işçisi alım ilanları ise farklı meslek dallarında yayımlanıyor. Bu kapsamda duyuru sayısı az oluyor. Ancak bu duyuruların tamamı birleştirildiğinde çok sayıda iş alanında inşaat işçisi alımları yapılıyor. İnşaat işçisi alımlarının bir bölümü de beden işçisi kadrolarında yayımlandı. 

DİĞER İŞÇİ KADROLARI

İş arayanlar için diğer işçi kadroları kontenjan sıralamasına göre şu şekilde listelendi. 

Beden İşçisi (Genel), Paketleme işçisi, Konfeksiyon İşçisi, Bisküvi İmalat İşçisi, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle), Mermer İşçisi, Metal Mamuller Montaj İşçisi, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Elle), Beden İşçisi (Temizlik), Makine Montaj İşçisi, Beden İşçisi (İnşaat), Beden işçisi (taşıma, yükleme-boşaltma), Meyve Sebze Ayıklama İşçisi, Plastik Mamuller Montaj İşçisi, Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi), Seramik İmal İşçisi.

Yukarıda yer alanmeslek gruplarının tamamında 100'den fazla iş ilanı duyurusu bulunuyor. 

İLANLARA İŞKUR'DAN ULAŞIN

İş İlanı aramak için TIKLAYINIZ

Kamu Gündemi olarak verdiğimiz bağlantıya tıkladığınızda İŞKUR İş İlanları arama sayfasına ulaşacaksınız. Bağlantıya tıklayın ardından açılan sorgu ekranında Meslek yazan yeri bulun. Oraya iş aradığınız kadrounun adını yazın ve ara butonuna basın. Diğer tüm alanlar boş kalsın. 

Yorumlar (2)
Halilbaskoy 1 ay önce
Elliyasidayimisariyorum
Tarık Yıldızer 1 ay önce
Engelli yim iş arıyorum kazan ateşini beğem katı sıvı doğalgaz belgem var kaynakcıyım belgesi vok iş aramaktayım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@