İş Garantili, Aylık Maaşlı 17 Meslekten İŞKUR Kurs İlanları! Günlük 115 TL'ye Varan Ödeme

Kadın ve erkek işsiz vatandaşlar için İŞKUR Kurs İlanları sayfasından yeni duyurular yayımlandı. İstihdam garantili, istihdam garantisiz ve diğer kurs programları kapsamında yayımlanan duyurulara başvuruda bulunanlar hem meslek öğrenebilecek hemde aylık maaş alabilecekler.

İş Garantili, Aylık Maaşlı 17 Meslekten İŞKUR Kurs İlanları! Günlük 115 TL'ye Varan Ödeme

İstihdamın korunması adına İŞKUR teşvik programları ile başlatılan mesleki kurslar devam ediyor. Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan işverenlerin meslek öğretimi için yayımladıkları bu kurslar ile mesleği olmayanlar bir meslek sahibi olabilirler. 

Peki vatandaşlar için hangi meslek alanlarında işkur kurs duyuruları bulunuyor? İŞKUR kurs ilanlarına başvuru yapan ve kurslara katılanlar ne kadar ödeme alır? Kurs ilanlarına başvurular nasıl yapılır? İşte merak edilen bu soruların yanıtları. 

İŞKUR KURS İLANLARI VE AÇIK DUYURULAR

İŞKUR kurs ilanları işverenler üzerinden yayımlanır. İŞKUR ile anlaşma içerisinde olan işverenler mesleki eğitim kursları açarlar. Bu süreçte işverenler kursiyelere mesleki eğitim verirler ve mesleğe dair tüm ayrıntıları öğretirler. Ayrıca kursiyler işverenlerin yanında çalışırlar. 

İşverenlerin açtıkları kurs programı türüne göre bazı kurslar istihdam garantili, bazı kurslar ise istihdam garantisiz olur. Bazı kurslarda özel kurs programında verilir. 

Bu kurs türlerinin farklı olmasında kursa katılacakların kurs sonrası iş sahibi olma durumunu belirliyor. İş öğrenen personeller için istihdam garantili kurslar iş sonrasında doğrudan iş sahibi olurlar. Ancak istihdam garantisiz kurslarda kursiyerler meslek sahibi olurlar ve o mesleklerde kendileri iş bulablilirler. 

HANGİ MESLEK GRUPLARINDA KURS İLANLARI VAR

İŞKUR üzerinden ilan edilen kurs duyuruları sürekli güncellenir. Farklı illerde yer alan işverenler yeni kurs ilanları yayımlarken başvuru süreci dolanlar yayından kaldırılır. Bu kapsamda kurs duyuruları günlük takip edilebilir. Bizlerde bayramdan önceki dönem için ilan edilen kurs duyurularını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR KURSLARINA NASIL BAŞVURU YAPARIM?

İŞKUR kursları yine kurumun açık kurs duyuruları bölümünden ilan edilir. Vatandaşlar buradan günlük kurs duyurularını takip ederler. Günlük kurs duyurularından kendilerine uygun olan bir ilan bulanlar ise ya İŞKUR'un web sitesinden yada İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla kurslara başvuru yapabilirler. 

İŞKUR Kurslarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

KURSLARA KATILANLARA NE KADAR ÖDEME YAPILIR

İŞKUR kurslarına katılanlara ödemeler günlük hesap üzerinden belirlenir. Günlük ödemeler tercihe göre ay sonunda maaş şeklinde ödenir. İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara günlük 108,68TL, öğrencilere 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar 54,34TL, kadınlara günlük 110 TL, geleceğin mesleklerine katılanlara ise 15 TL zaruri gider ödemesi yapılır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@