Haziran 2021 TYP İş İlanları Yayımlandı Mı? İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı Mı?

2021 yılı Haziran döneminde İŞKUR üzerinden TYP personel alımı yapılması bekleniyor. Normalleşme kararları sonrasında başta belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, valilikler olmak üzere çok sayıda personel alımı yapılacak. Peki Haziran 2021 TYP iş İlanları ne zaman duyurulacak? Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Haziran 2021 TYP İş İlanları Yayımlandı Mı? İŞKUR Başvuru Ekranı Açıldı Mı?

Tam açılma, yasakların kaldırılması, normalleşme kararları ile birlikte kamu kurumları da normal çalışma düzenine dönecekler. 

Bu kapsamda geçici işçi alımı yapması beklenen kurumlar 6 aylık yada 9 aylık sürelerle TYP ilanları yayımlayacaklar. Tam kapanma ve pandemi döneminde alım yapmayan kurumların ilanlarını önümüzdeki günlerde duyurması bekleniyor. 

TYP İŞ İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Kamu kurumlarının TYP personel alım ilanlarına dair kararları kabine toplantısından sonra vermeleri bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı kapsamında alınacak kararları açıklaması ve kamuda çalışma düzeninin yaz döneminde belli olmasıyla birlikte kurumlar kendi değerlendirmelerini yapacaklar. Öncelikle personel ihtiyacını belirleyecek olan kurumlar daha sonra taleplerini İŞKUR'a iletecekler. 

1 Haziran öncesi kararların açıklanması ile birlikte Haziran ayının ilk günlerinde kurumların ihtiyaç çalışması yapması bekleniyor. 

Bu kapsamda TYP Personel alımlarının ise Haziran ayının ilk haftasından itibaren duyurulacağı öngörülüyor. Ancak bazı kurumların çalışmalarını önceden tamamladığı ve yeni kararların açıklanması beklendiği de öngörülüyor. Bu durumlarda ise ayın ilk günlerinde de ilanlar gelebilir. 

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TYP personel alım ilanları geçici süreli işçi alımlarıdır. İŞKUR üzerinden yapılan alımlar ile işçiler kamuda geçici süreli çalışırlar. Sözleşme süreci sona erdiğinde ise çalışanların iş sözleşmesi yenilenmez. Yeni ilan yayımlanır ve yeni başvurular alınır. 

TYP kapsamında çalışan işçiler asgari ücret 2021 yılı için 2 bin 825 TL ödeme alırlar. 

TYP ilanlarına "Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması" şartlarını sağlayan vatandaşlar başvuru yapabilirler. 

İLANLARI NASIL TAKİP EDERİM?

İŞKUR üzerinden yayımlanacak iş ilanlarını yakından takip etmek isteyenler Kamu Gündemi sitemizi takip edebilirler. İl İl ve kurum kurum tüm TYP personel alım ilanları yayımlandığında sizlerle paylaşağız. İlanları kaçırmamak ve ilk öğrenmek için uygulamamızı telefonunuza indirin. 

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@