En Az İlköğretim Mezunu Olmak Şartıyla Belediye Noter Kurası ile İşçi Alımı Yapılacak

Afyonkarahisar İli Sandıklı Belediye Başkanlığı sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. En az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapabileceği işçi alımları mülakat sınavının ardından noter kurası ile yapılacak. Belediyenin ilan ettiği açık kadrolar ve başvuru şartları.

En Az İlköğretim Mezunu Olmak Şartıyla Belediye Noter Kurası ile İşçi Alımı Yapılacak

Sandıklı Belediyesi kadrosunda eksik olan bazı pozisyonlara personel alımı yapacak. Belediye başkanlığı personel alımlarının farklı meslek gruplarından olacağını ve adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklarını duyurdu. İŞKUR aracılığıyla yapılacak personel alım ilanlarında istihdam ise kura ile yapılacak. 

İLKOKUL MEZUNU ADAYLAR ARASINDAN BELEDİYEYE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Afyonkarahisar İli Sandıklı Belediye Başkanlığınca yayımlanan personel alım ilanlarına başvurular öğrenim durumuna göre yapılacak. Adayların mesleki yeterlilikler dışında ayrıca en az ilköğretim düzeyinden mezun olmaları isteniyor.

Belediye personeli olmak isteyen adayların sağlamları gereken diğer koşullar ise herbir kadro için ayrı ayrı bildirilmiş. 11 kadroda personel alımı yapacak olan belediye başkanlığı alımlarda 14 personel istihdam edeceğini açıkladı. 

Alım Yapılacak Meslek Grupları

Başvuru kılavuzuna göre söz konusu işçi alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar için kadrolar, "Aşçı, Bilgisayar Bakım ve Onarımcısı (Engelli), Büro İşçisi, Çaycı-Büro, Otel ve Diğer İşyerlerinde, Elektrikçi (Genel), Diğer Elektronik Montörleri, Garson (Servis Elemanı), Marangoz, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Teknisyeni, Vücut Geliştirme Fitness Antrenörü" olarak duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan açık meslek gruplarında belediye bünyesinde çalışmak isteyen adaylar ilk olarak meslek durumuna göre belirlenen ilköğretim veya lise mezunu olma şartını sağlayacak. İlana göre Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Teknisyeni, Vücut Geliştirme Fitness Antrenörü kadrolarına lise mezunu adaylar geri kalan tüm kadroalra ise ilkokul mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Belediye başkanlığının ilanında yer verdiği diğer koşullar şunlar; "1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir. 7. Başvuran adaylar da talebin ilanından itibaren son 6 ay içerisinde Sandıklı İlçesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olma şartını taşımak. "

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İlan adaylara 19 Nisan tarihinde duyurulmuş olup başvurular ilan yayımlanmaya başladığından itibaren 5 gün içerisinde alınacak. İŞKUR üzerinden yapılacak başvuruların ardından adaylar arasından kura çekilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@