Duyurular İŞKUR'da İlan Edildi! İkamet Şartıyla 33 Şehirde Belediye İşçisi Alınacak O Şehirler

33 farklı şehirlerde yer alan il ve ilçe belediye başkanlıkları belediyelere işçi alımı yapacaklarını duyurdular. Belediye bünyesinde çalışmak isteyenler için KPSS'siz ilkokul lise, önlisans ve lisans mezunu belediye işçi alım ilanları haberimizde. Haziran ayı belediye personeli alım duyuruları.

Duyurular İŞKUR'da İlan Edildi! İkamet Şartıyla 33 Şehirde Belediye İşçisi Alınacak O Şehirler

Haziran ayı kararları sonrasında belediye başkanlıklarından üst üste personel alım ilanları geldi. Memur ve işçi kadrolarına KPSS şartı olmadan yapılacak personel alımları ile çok sayıda personel istihdamı sağlanacak. İş arayanlar için belediyerin yayımladıkları duyuruları derledik. 

İŞKUR ÜZERİNDEN DUYURULDULAR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alımlarına ilişkin listeyi aşağıda il il sıralı bir şekilde paylaştık. Bu şehirlerde yer alan adaylar belediyelerin personel alım ilanlarına başvurularını yapabilirler. Adaylar için en dikkat edilmesi gereken konu personel alımlarında adaylardan talep edilen koşullar. 

İlanlar belediye başkanlıkları yanı yanı sıra belediye iştiraki firmalar tarafından da yayımlanıyor. 

Personel alım ilanlarının çok büyük bir bölümünde adaylardan KPSS şartı aranmaz. Belediyelerin yayımladıkları bu ilanların tamamı işçi pozisyonu için yayımlanıyor olsa da duyurularda vasıflı personel alımı için çok sayıda ilan bulunuyor. Adayların sağlamaları gereken en önemli şart ise öğrenim ve mesleki deneyim şartı. 

Adaylardan Talep Edilen Öğrenim Şartı

Belediyede çalışmak isteyen adaylar başvuru yapacakları kadrolara göre belirlenen öğrenim şartlarını sağlayacaklar. 

Öğrenim şartı temizlik işçisi, büro işçisi, saha personeli, şoför, beden işçisi, inşaat işçisi, garson ve benzeri kadrolar için en az ilkokul mezunu olarak uygulanıyor. Ancak büro personeli, evrak personeli, güvenlik, eğitmen, idari personel kadroları için lise, önlisans ve lisans düzeyi personel alımı yapıyor. 

EN ÖNEMLİ KOŞUL

Söz konusu personel alımlarında adayların dikkat edecekleri en önemli koşul ise mesleki yeterlilik ve deneyim şartıdır. Belediyelerin KPSS'siz personel, işçi alımlarında ilan edilen açık kadroya başvuruda bulunacak adayların mesleğin tüm gerekliliklerini sağlamaları istenir. Bazı belediyeler bazı kadrolar için ise yeterlilik şartının yanı sıra adaylardan 1, 3 veya 5 yıllık deneyim talep edebilir. Belediyelerin belirlediği bu şartlara tüm adayların haiz olması gerek. 

ALIM YAPILACAK 33 ŞEHİR

Belediye Personel Alım İlanlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Yukarıda yer alan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden iş ilanlarına ulaşacaklar. Buradan hangi ilan için başvuruda bulunacaklarsa o ilana dair başvuru kılavuzunu inceleyecek olan adaylar daha sonra başvuru kılavuzunda yer alan tarih ve esaslara göre başvurularını yapacaklar. 

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

İlanlar için başvurular genellikle belediyelere doğrudan gidip başvuru kılavuzunda yer alan evrakların teslim edilmesi ile yapılır. Adaylar ilanlara başvuru yapmadan önce son başvuru tarihini iyi incelemeli. Bazı belediyeler personel alımlarında çok kısa bir sürede başvuru kabul ediyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@