ÇAYKUR 79 Personel Alımı için Yeni İlana Çıktı! Başvurular İŞKUR'dan Yapılacak

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü yayımladığı bir ek talep ilanıyla 79 personel alımı yapacağını bildirdi. Adaylar ilana başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. İşte o detaylar.

ÇAYKUR 79 Personel Alımı için Yeni İlana Çıktı! Başvurular İŞKUR'dan Yapılacak

Hatırlanacağı üzere Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz dönemlerde bir ilan yayımlamış ve 200 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum yeni bir duyuru yayımlayarak o alımlarda, 79 kişilik kadronun boş kaldığını ve yeni alımların olacağını ilan etti. 

ÇAYKUR 79 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Çaykur tarafından yayımlanan yeni ilanda alımlara dair bilgi verildi. Alımların hangi şehirlerde ve hangi kadrolarla olacağına ilişkin detayları açıklayan ÇAYKUR açıklamada bulundu. 

"Teşekkülümüz hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarımız için Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü mezunu 200 geçici çay eksperi alımı için ilana çıkılmıştı. Başvurular sonucunda 79 kişilik kontenjan açıkta kalmış olup İŞKUR üzerinden ek talep oluşturulmuştur."

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ön koşullar var. 

İlana başvuru yapacak adayların MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümü mezunu olmaları isteniyor. Ayrıca söz konusu alımları geçici statüde yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı da talep edilmeyecek. Başvurular KPSS'siz yapılabilecek. 

BAŞVURULAR İŞKUR'DAN YAPILACAK

Personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. 

Başvurular 24 Mayıs tarihinde başlayacak ve 28 Mayıs tarihine kadar yapılacak. 5 günlük süre içinde yapılacak olan başvurular İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden yapılacak. Elektronik olarak başvuru yapamayacak olan adaylar başvurularını e İş Kurumu İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla yapacaklar. 

Başvuruda bulunan adayların başvuruları kabul edilmesi durumunda Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerindeki ihtiyaçlı fabrikalarda görevlendirilecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@