Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 50 İşçi Personel Alacak! İşçi Alımı Şartları Neler?

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 50 işçi personel alımı yapacağına dair ilan yayınladı. Personel işçi alımına başvuruların ise 22 Mart tarihinde başlayacağı ve 26 Mart 2021’e kadar devam edeceği belirtildi. 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 50 İşçi Personel Alacak! İşçi Alımı Şartları Neler?

Çay İşlemleri Genel Müdürlü 50 adet işçi personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuruları 22 Mart tarihinde İŞKUR üzerinden başlatacak olan kurum son olarak 26 Mart 2021 tarihine kadar başvuru alacak. Başvuru için gerekli olan şartlar ise açık şekilde duyuruldu. Çalışma yerleri ise çay yetiştiriciliği yapılan iller arasından belirlendi. Bu alanlarda ikamet etmek esas olacak.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Personel İlanı Başvur Şartları

Çay İşletmeleri işçi personel alımına başvuru yapmak isteyenlerin TC vatandaşı olmaları ve 18 ile 50 yaş arasında olmaları gerekiyor. Sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. Diğer yandan en az ilkokul mezunu olmaları şart koşuluyor. Rize, Giresun, Artvin, Trabzon ilerinde ikamet etme veya başvurmadan önce ikameti buraya taşıma şartı aranıyor. Çünkü çalışma koşullarının bu illerde sağlanacağı açıklandı.

Çay İşletmeleri işçi personel alımı ilanına başvuru için açıklanmış olan şartların sağlanması halinde İŞUR sistemi üzerinden online başvuru yapılacak. Ayrıca KPPS gibi şartlar bu başvuruda aranmıyor. 22 Mart tarihine kadar adayların İŞKUR iş arayan sistemine kayıt yapmaları gerekiyor.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak vatandaşlar ilk olarak www.işkurçgov.tr adresi üzerinden “iş arayan kayıt“ sekmesine giriş sağlayacaklar. Bu alanda açılan tablo üzerine kimlik, iletişim ve eğitim bilgileri girilecek. Ardından ekranda yer alan “kaydet“ komutu seçilerek kayıt tamamlanacak.

Kaydı sağlayanlar ise ana sayfa üzerinde açıkça görüntülenen “Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı“ ilan başlığını seçerek, ekrana gelen başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurup onaylayacaklar.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Online başvuru adımlarının yapılması için form 22 Mart sabahı itibari ile sisteme eklenecek. Başvurusu onaylanan kişilerin adları ise Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü resmi web adresinin duyurular bölümünde, 26 Mart tarihi ardından yayınlanacak. Başvuru sonucunda onay alanlar Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin illerinde iş başı yapacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@