Bingöl Üniversitesi Noter Kurasıyla En Az Lise Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan resmi ilana göre üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacak. Sürekli işçi statüsünde gerçekleştirilecek olan personel alımıyla işe alınacaklar Bingöl Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak görev yapacaklar.

Bingöl Üniversitesi Noter Kurasıyla En Az Lise Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sürekli işçi alım ilanı yayımlandı. Buna göre üniversite bünyasinde güvenlik görevlisi olarak çalışacak personel alımı gerçekleştirilecek.

Yayımlanan resmi ilana göre işe alımları yapılacak personeller Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı tüm iş yerlerinde istihdam edilebilecek. Personel alımında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik esas alınacak. Sürekli işçi alımları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak.

Bingöl Üniversitesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göresürekli işçi alımı kapsamında 7 erkek güvenlik görevlisi ile 2 kadın güvenlik görevlisinin işe alımı yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Bingöl Üniversitesi sürekli işçi alımı başvurusunda bulunmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 12 Şubat 2021 tarihine kadar yapabilecekler. Bu başvurular İŞKUR üzerinden kabul edilecek. Başvuru işlemleri İŞKUR internet sitesi, Alo 170 ve e-devlet üzerinden yapılabilecek. Başvurulara ilişkin detaylşı bilgiler ise Bingöl Üniversitesi'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzeneve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sıralarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamış olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak

-Kamu kurum ve kuruluşlarından görevinden veya mesleğinden ihraç edilmiş olmamak

-Vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

-En az lise ve dengi okul, en fazla ön lisans mezunu olmak

-Özel güvenlik eğitimini başarı iletamamlamış olmak

-Özel güvenlik eğitim sertifikasının dolmasına en az 1 yıl kalmış olmak

-18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak

-İlanın yayınlanma tarihi itibariyle Bingöl'de ikamet ettiğini belgelemek

-Erkeklerde en az 170 cm, kadınlarda en az 165 cm boyunda olmak

-Silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak

-Görevini yapmaya engel teşkil edecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak

İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

İş başvurularının sona ermesinin ardından 17 Şubat 2021'de başvuran adayların isim listesi yayınlanacak. 18 Şubat 2021'de ise noter kurası çekilecek. Noter kurası sonucu sınava girmeye hak kazanan asıl ve yedek adayların isim listesi 19 Şubat 2021'de yayınlanacak. Asil ve yedek aday isim listesinde bulunanlar 24 Şubat 2021'e kadar istenilen belgeleri şahsen Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı'na teslim edecekler. 26 Şubat 2021'de ise sözlü sınava girmeye hak kazananların kesin listesi açıklanacak. 1 -2 Mart 2021'de sözlü sınav yapılacak. 4 Mart 2021'de de sınav sonuçları açıklanarak işe yerleştirilenler duyurulacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (1)
Gizlitanık 2 ay önce
Yalan bir haber, Bingöl'de hazır silahlı üniversite mezunu güvenlikçileri bile işe almak için torpil gerekirken üniversitenin ne haddine. :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@