Bayramdan Sonra Binlerce İŞKUR TYP İş İlanı Bekleniyor! Muhtemel İlan Tarihi, Alım Olacak İller

Ramazan bayramının sona ermesi ve tam kapanma sürecinin tamamlanmasının ardından TYP İş İlanları bekleniyor. Kurumların İŞKUR üzerinden TYP personel alımlarına dair duyurularını yayımlaması ve işçi alımları yapması isteniyor. İŞKUR TYP İş İlanlarına dair son gelişmeler.

Bayramdan Sonra Binlerce İŞKUR TYP İş İlanı Bekleniyor! Muhtemel İlan Tarihi, Alım Olacak İller

Ramazan Bayramının ardından Türkiye'de hayatın normalleşmesi adına yeni adımlar atılacak. Ramazan sürecinde ve bayram sonuna kadar uygulanan sokağa çıkma yasakları, tam kapanma kısıtlamaları kaldırılıyor. Kademeli olarak açılma başlayacak. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Normal hayatın başlayacak olması ile birlikte hem kamuda hemde özel sektörde çok sayıda personel alımı yapılması bekleniyor. 

Kamuya yapılacak alımların önemli bir kısmı ise İŞKUR üzerinden TYP kapsamında olacak. Çok sayıda uygulama alanında yapılması beklenen alımların ayrıca Türkiye geneli çok sayıda kamu kurumu tarafından duyurulması bekleniyor. 

6 ay yada 9 ay süreyle yapılması beklenen alımlar için ise önümüzdeki günlerden itibaren ilan yayımlanabilir. 

Hangi Kurumlar Alım Yapacak?

İl belediye başkanlıkları, ilçe belediye başkanlıkları, valilikler, kaymakamlıklar, devlet hastaneleri, bakanlıkların alt birimleri, il özel idareleri, sosyal yardımlaşma vakıfları, askeri kurumlar ve benzeri çok sayıda kamu kurumunun TYP kapsamında personel alımı yapacağı öngörülüyor. 

TYP PERSONEL ALIMLARI HANGİ KADROLARA YAPILIR?

TYP personel alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen alımladır. TYP ile yapılacak alımlar için başvuru yapılacak kadrolar standarttır. Kamu kurumları ilan edilen kadrolarda personel alımı yaparlar ve alınan personeller o kadrolar dışında ek görevlerde görevlendirilmezler. 

2021 uygulama alanları, açık kadrolar "Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması Ağaçlandırma Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları, SB Şoförlük" olarak açıklandı. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TYP personel alımları için İŞKUR'dan resmi açıklama gelmedi. Tam kapanma kademeli geçiş sürecinin Mayıs ayı sonunda tamamlanacak. Haziran ayından itibaren normalleşme adımları atılacak. Haziran 2021 döneminden itibaren TYP personel alımları adaylara duyurulabilir. 

Yorumlar (3)
Nejla 4 hafta önce
Bende iş istiyorum kütüp hanelerde temizlik olur okul olur ya ne olur duyun benide artik bankalara çaycı olur temizlik olur
Nejla özkan 4 hafta önce
Nasıl başvura bilirim benim ankara ışkurda kaydım var
Nur 4 hafta önce
Bende istiyorum belediye çay kahve islami anı olsa keşke

Gelişmelerden Haberdar Olun

@