Başvurular Pazartesi Başlıyor! 51 Bin 72 İŞKUR İş İlanı Meslek Meslek Tüm Boş Kadrolar

Haftanın İŞKUR İş İlanlarına dair listeyi haberimizde derledik. İş arayan vatandaşlar için hangi meslek kollarında, hangi alanlarda personel alımları yapılacağını, bu ilanlara kimlerin nasıl başvuru yapacağını ve firmaların en çok personel aradığı kadroları derledik. İşte Mayıs ayının ikinci haftası için İŞKUR İş İlanları.

Başvurular Pazartesi Başlıyor! 51 Bin 72 İŞKUR İş İlanı Meslek Meslek Tüm Boş Kadrolar

Bayramdan hemen önce iş bulmak isteyen yada iş başvurusunu bayramdan önce yaparak bayram sonrasında işe başlamak isteyenler için çok sayıda iş ilanı yayımlandı. 

Tam kapanma, salgın tedbirleri ve işyerlerinin kapalı konumda olmasına rağmen Türkiye İş Kurumu üzerinde 50 binden fazla iş ilanı bulunuyor. İşçi kadrolarının yanı sıra memur personel ve vasıflı personel pozisyonlarında da iş ilanlarının yer aldığı duyurularda bazı meslek gruplarında ki açık kadrolar ön plana çıkıyor. 

HAFTANIN İŞKUR İŞ İLANLARI 

Tam kapanma tedbirlerinin 17 Mayıs'ta bayramdan sonraki süreçte sona erecek olması nedeniyle Türkiye geneli çok sayıda şehirde firmalar birçok duyuru yayımladılar. 

Normalleşme döneminin ilk dönemine güçlü personel kadrosuyla girmek isteyen firmaların yayımladığı duyurularda yer alan açık kadrolarda işçi kadroları ön planda. Kamugundemi.com olarak alım yapılacak olan kadroları iş ilanı sayısına göre listeledik. İşte haftanın işkur iş ilanları. 

En Fazla Duyuruya Sahip İş Kolları

İŞKUR üzerinden ilan edilen ve hemen hemen her şehirde ilan yayımlanan, firmalar tarafından en çok aranan iş kolları aşağıda yer alan listedeki gibi sıralandı. Firmalar bu meslek kollarında yüzlerce personel alımı yapacaklar. 

Beden İşçisi (Genel) iş ilanı sayısı: 9949

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı iş ilanı sayısı: 1211

Makineci (Dikiş) iş ilanı sayısı: 1104

Temizlik Görevlisi iş ilanı sayısı: 891

Satış Danışmanı / Uzmanı iş ilanı sayısı: 795

Ön Muhasebeci iş ilanı sayısı: 757

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi iş ilanı sayısı: 703

İlan Sayısı 400'den Fazla Olan Diğer Meslekler

Yukarıda yer alan kadroların dışında firmaların personel alımı yapmak için çok sayıda ilan yayımladıkları bazı kadrolar bulunuyor.

Bu kadrolar ve ilan edilen güncel iş ilanı duyuruları şu şekilde; "Elektrikçi (Genel) 670, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 628, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 615, Şoför-Yük Taşıma 609, CNC Torna Tezgahı Operatörü 572, Konfeksiyon İşçisi    558 Dokuma Konfeksiyon Makineci 545, Paketleme işçisi 544, Garson (Servis Elemanı) 486, Forklift Operatörü 464, Bisküvi İmalat İşçisi 400, Ambar/Depo Görevlisi 388, Büro Memuru (Genel) 370"

İŞKUR İş İlanlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA BAŞVURU İÇİN

İŞKUR İş İlanları sayfası için TIKLAYIN

Yukarıda İŞKUR İş İlanları arama sayfasının ekran görüntüsü yer alıyor. İlanlara ulaşmak ve internet üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle İŞKUR İş İlanları sayfasına erişim sağatacaklar. Ardından yukarıda kırmızı işaretli alana Meslek Yazan Yere hangi kadroda iş arıyorlarsa onu seçecekler. Diğer tüm alanlar boş olacak. Bu şekilde arama yapacak olan vatandaşlar kendileri için tüm duyuruları görüntüleyecekler. 

Başvuru Yapacaklar

Başvuru yapmak isteyenler kendilerine uygun ilan bulduklarında İŞKUR Üyelikleri ile sistemde oturum açacaklar. Daha sonra bu oturum üzerinden elektronik başvuru yapabilecekler. Başvuru öncesinde firmaların iş duyuruları çok dikkatli okunmalı. 

Yorumlar (1)
Hakan 1 ay önce
İşe çok ihtiyaç cimvar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@