Aylık 2990 TL Maaşla İŞKUR Yaz Kursları Açıldı! Güncel Meslekler Listesi

İŞKUR mesleki eğitim kursları, iş başı eğitim kurslarına katılanlara günlük 115 TL'ye kadar ödeme sağlıyor. Bir aylık, 30 günlük süreçte hergün için ücret alacak olan kursiyerler 26 gün için 3000 TL'ye kadar ödeme alabilecekler. İşte o kurslara dair detaylar.

Aylık 2990 TL Maaşla İŞKUR Yaz Kursları Açıldı! Güncel Meslekler Listesi

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen kurs listeleri yenilendi. Kurs başvurusunda bulunacak olanlar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvuruların ardından kabul edilenler meslek öğrenmek adına işverenlerin yanında çalışmaya başlayacaklar. 

İŞKUR İşbaşı Eğitim Kursları

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları

İki farklı kurs programı kapsamında meslek öğrenecek olanlar katıldıkları kurs türüne göre, maaş alacaklar. Ödemeler günlük çalışma süresi üzerinden hesaplanacak. Haftada 6 gün çalışabilecek kursiyerler her çalıştıkları gün için ayrı ayrı ödeme alacaklar. 

İŞKUR KURSLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ

İŞKUR üzerinden duyurulan meslek kurslarına başvurular iki şekilde yapılabilir. Vatandaşlar İŞKUR kurslarını kurumun resmi sitesinden takip edebilir ve kendilerine uygun ilan bulduklarında online başvuruda bulunabilirler. İŞKUR İş Arayan Üyelik bölümünden sisteme giriş yapacak olan adaylar başvurularını internetten yapabilirler. Başvuru işlemlerini şahsen yapmak isteyenlere ise İŞKUR İl Müdürlükleri üzerinden başvuru imkanı sağlanıyor. 

HANGİ MESLEK TÜRLERİNDE KURSA GİDEBİLİRİM?

Meslek sahibi olanların en merak ettiği nokta, hangi meslek alanlarında kursa katılacakları. Bu kapsamda firmaların yayımlanan ilanlar öne çıkıyor. Firmaların talep ettikleri iş kollarında açılan kurs duyuruları günlük yenileniyor. İşte son duyurular. 

(Bu ilanlar tüm ilanların bir bölümü olup bu kurs programlarının dışında farklı şehirler için de ilanlar bulunmaktadır.)

Pasta Yapım ve Sunum Elemanı, Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımcısı, Öz Bakıma Destek Elemanı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Bünyan Halı Dokumacısı, Aşçı Yamağı (Çırağı), Trikotajcı/Endüstriyel Örmeci, Kadın İç Giysileri Dikimi Elemanı, El Nakışçısı, Asansör Bakım ve Onarım İşçisi, Erkek Dış Giysileri Dikimi Elemanı, .

GÜNLÜK ÖDENEN ÜCRET TUTARLARI

Günlük yapılan ödemelere kurs programının İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı yada İŞKUR Mesleki Eğitim Programı olmasına göre değişir. İŞKUR resmi sitesinden ödenecek ücretlere dair şu bilgileri verdi. 

Meslekli Eğitim Kurslarında Karşılanabilecek Giderler

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL zaruri gider ödemesi, Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL zaruri gider ödemesi, İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL zaruri gider ödemesi, İşte Anne Projesi kapsamında günlük 110 TL zaruri gider ödemesi.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi, İşte Anne Projesi kapsamında günlük 110 TL zaruri gider ödemesi,

Günlük 115 TL Ödenen Kurslar

Hem İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı hemde İŞKUR Mesleki Eğitim Programı kapsamında kursa başlayan ve geleceğin mesleklerine yönelik iş alanlarında eğitim alacak olan adaylara günlük 115 TL ödeme yapılır. Bir ayda 30 günde toplam 26 kursa katılan bir kursiyer bir ayda yaklaşık 3000 TL ( tam rakam 2990 TL) ödeme alır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@