Ankara İŞKUR İş İlanları! Her Meslek Grubundan Duyurulara Online Başvuru Ekranı

Ankara'da yaşayan ve yaz döneminde iş arayanlar için on binlerce iş ilanı bulunuyor. Peki Ankara için yayımlanan İŞKUR ilanlarının tamamına nasıl ulaşılır ve hangi detaylar göz önünde bulundurulur? Haberimizde.

Ankara İŞKUR İş İlanları! Her Meslek Grubundan Duyurulara Online Başvuru Ekranı

Türkiye İş Kurumu üzerinden 81 il genelinden çok sayıda iş ilanı yayımlandı. Güncel iş ilanlarına bakıldığında Türkiye'de ki her çehir ve onlarca ilçe için toplam 91 bin duyuru olduğu görülüyor. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda adayların en fazla araştırma yaptığı nokta ise kendi şehirleri için yayımlanan duyurular. Peki vatandaşlar kendi şehirleri için yayımlanan iş ilanlarının tamamına nasıl ulaşırlar. Ankara İŞKUR İş İlanları üzerinden aktarıyoruz. 

81 ŞEHİR İÇİN İŞ İLANLARI

Türkiye Geneli tüm şehirler için halen başvuru süreci devam eden aktif iş işçi alımı ilan sayısı 91 bin 753 olarak duyuruldu. 

İŞKUR İş İlanlarına bakıldığında en fazla alım ilanlarının işçi pozisyonları için yayımlandığı görülüyor. 91 bin iş ilanı arasında beden işçisi kadrosu için yayımlanan 17 bin 565 seviyesinde. Bu rakam tüm iş ilanları sayısının yaklaşık olarak yüzde 20'sine denk geliyor. 

Bunun dışında Türkiye geneli iş ilanlarına bakıldığında 9 kadroda 1000'den fazla açık iş ilanı bulunuyor. 

1000'den fazla duyuru yayımlanan iş ilanları arasında yer alan meslek grupları ile şunlar; Temizlik Görevlisi, Turizm Ve Otelcilik Elemanı, Makineci (Dikiş), Garson (Servis Elemanı), Satış Danışmanı / Uzmanı, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, Ön Muhasebeci, Konfeksiyon İşçisi, Motosikletli Kurye, Muhasebeci, Şoför-Yük Taşıma, Ambar/Depo Görevlisi.

ANKARA İŞ İLANLARI NASIL ULAŞILIR?

Ankara'da yaşayan ve kent genelinde iş ilanı arayanlar için iki önemli arama metodu açıklıyoruz. Bunlardan birincisi her meslek için yayımlanan her kurum, her firmanın iş ilanlarına ulaşmak için sadece şehre göre arama yapmak. 

İkinci seçenek ise belli bir meslek grubundan arama yapmak isteyenler için. Yine aynı şekilde il yazan alan Ankara olarak seçilecek ancak ikinci bir alan olarak meslek yazan bölümde doldurulacak. 

İŞKUR ÜYELİĞİ İLE İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNMAK

İŞKUR üyeliği ile iş başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar öncelikle İŞKUR İş Arayan Profili oluşturacak. 

İŞKUR'un resmi sitesinden üye ol bölümünden İŞKUR sistemine üye olacak olan vatandaşlar daha sonra kendileri hakkında sorulan tüm alanları dolduracaklar. Form eksiksiz doldurulduktan sonra ise İŞKUR üzerinden elektronik başvuru yapılabilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@