81 Bin 119 İŞKUR İş İlanı Başvurular Başladı! Her Şehirden Yüzlerce Personel Alınacak

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda iş ilanı yayımlanmış durumda. Güncellenen son rakamların ardından iş ilanı sayısı 81 bin ile 82 bin arasında yer alıyor. Her şehir için ilanların yer aldığı duyuruları hem mesleklere hemde illere göre aktarıyoruz.

81 Bin 119 İŞKUR İş İlanı Başvurular Başladı! Her Şehirden Yüzlerce Personel Alınacak

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan iş ilanları sürekli artıyor. Tam kapanma, kısıtlamalar, tedbirler derken kapalı olan işyerleri haziran ayının başından itibaren faaliyetlerine başlamışlardı. 

Faaliyetlerine yeniden başlayan firmalar yeni dönemde personel kadrolarını güçlendirmek ve yaz sezonunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyorlar. Yaz döneminde iş arayanlar için ise firmaların yayımladıkları duyuruları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN İŞ İLANI SAYISI 82 BİNE YAKLAŞTI

Tam kapanma süreci içerisinde İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanı sayısı 81 il geneli için 30 bin bandında yer alıyordu. 

Açılma kararları ve işletmelerin faaliyetlerine başlamalarının ardından İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanı sayısı 81 bin 119 seviyesine çıktı. İşletmelerin önümzüdeki dönemde işlerinin artması ve sezon etkilerinin hissedilmesinin ardından bu ilanların sayısının artması bekleniyor. 

1000'DEN FAZLA İŞ İLANI OLAN MESLEK GRUPLARI VAR

İŞKUR üzerinden iş arayanlar için bazı iş alanlarını ele aldık. 

Firmaların en çok ihtiyaç duyduğu ve en çok personel alım ilanı yayımladığı meslek gruplarını derledik. Listenin başında her zaman olduğu gibi beden işçisi kadrosu bulunuyor. 81 bin 119 iş ilanı arasında beden işçisi kadrosu için yayımlanan duyuru sayısı 17.222. 

Firmalar çeşitli alanlarda değerlendirmek adına en az okur yazar seviyesinden beden işçisi alımı yapacaklarını duyurdular. Alımlar 81 şehirden olacak ve ilanlara hemen hemen her aday başvuru yapabilecek.

İş İlanları ve En Fazla Alım Yapılacak Meslek Grupları

Beden İşçisi (Genel) 17222

Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1936

Garson (Servis Elemanı) 1910

Satış Danışmanı / Uzmanı 1775

Makineci (Dikiş) 1669

Temizlik Görevlisi 1574

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1516

Motosikletli Kurye 1247

Konfeksiyon İşçisi 1210

Ön Muhasebeci 1106

İŞKUR İş İlanlarını Yakından Takip Etmek için Uygulamalarımızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

ADAYLARIN ARADIĞI BAZI KADROLAR

İŞKUR üzerinden ilan edilen duyurular arasında bazı kadrolar için adaylar yoğun ilgi gösteriyor. Alım yapılacak kadronun çalışma şartları ve meslek dağılımına göre talep gören bu kadrolara dair güncel kontenjan rakamlarını da listeledik. 

Şoför-Yük Taşıma 969, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 670, Ambar/Depo Görevlisi 575, Aşçı Yardımcısı 399, Güvenlik Görevlisi 389, Reyon Görevlisi 384, Büro Memuru (Genel) 340, Sekreter 229, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı Meslek Elemanı 122, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı 103.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üyelikleri internetten yapabilecekler. İş ilanlanları için arama yapacak adaylar, iki kriter ile arama yapacaklar. 

İŞKUR Açık İş İlanları sayfasında meslek yazan yere iş aranan mesleğin adı yazılacak. Şehir yazan bölüme iş aranan şehir seçilecek. Başka hiçbir alan doldurulmadan ara butonuno basılacak. Karşınıza çıkan ilanlardan kendinize uygun olana ise internetten üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@