65 Bin 423 İŞKUR İş İlanı! 20-25 Nisan Alım Yapılacak Meslekler Kadro Kadro Liste

20 Nisan ile 25 Nisan dönemini kapsayan günlerde başvuruları alınacak 65 binden fazla İŞKUR İş İlanı bulunuyor. İŞKUR üzerinden iş arayanlar için Nisan ayının 3. haftasında duyurulan ilanlar, alım yapılacak meslek grupları ve işkur iş ilanlarına başvuru işlemleri Kamu Gündemi'nde.

65 Bin 423 İŞKUR İş İlanı! 20-25 Nisan Alım Yapılacak Meslekler Kadro Kadro Liste

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 20 Nisan ile 25 Nisan tarihleri arasında başvuruları alınacak binlerce personel alım ilanı bulunuyor. Ramazan ayında iş arayanlar için ilan edilen bu duyuruların neler ve hangi kadrolarda olduğunu derledik. Çoğunluğu özel sektör firmaları tarafından yayımlanan iş ilanlarında çok farklı meslek gruplarından işçi, personel alımı olacağı bildirildi. İşte kadro kadro bu iş ilanlarına dair liste. 

İŞKUR İŞ İLANLARI 20 NİSAN - 25 NİSAN

İŞKUR aracılığıyla duyurulan iş ilanlarının çok büyük bir kısmı işçi pozisyonlarından oluşuyor. Ancak lise, önlisans ve lisans düzeyinden adayların başvuru yapabileceği öğretmen, sağlık personeli, büro memuru ve benzeri kadrolarda başta olmak sayıda personel alım ilanı bulunuyor. 

Alımı yapılacak işçi kadrolarında ise bazı meslek grupları ön plana çıkıyor. 

Nisan ayının 3 haftasında ilan edilen duyurulara bakıldığında Türkiye İş Kurumu üzerinden 65 bin 423 güncel iş ilanı olduğu görülüyor. Bu iş ilanları arasında en fazla ve 10 bin sayısının üzerinde duyurusu bulunan tek kadro beden işçisi pozisyonu. Firmalar en çok vasıfsız, en az okur yazar olmak seviyesinden 10 binden fazla beden işçisi arıyorlar. Listenin geri kalan kısmında yer alan açık kadrolara dair kadro kontenjan bilgileri şu şekilde;

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ 

Özel sektör firmaları, sağlık kuruluşları, yerel firmalar, kuruluşlar ve bazı kamu kurumları tarafından yayımlanan tüm İŞKUR iş duyurularında en fazla alım ilanına sahip olan mesleklere dair liste şu şekilde; Mesleklere göre kontenjan sayıları. 

1000'den Fazla İş İlanı Olan Meslekler

Beden İşçisi (Genel) 11900

Makineci (Dikiş) 1759

Temizlik Görevlisi 1516

Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1333

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1292

Satış Danışmanı / Uzmanı 1236

500'den Fazla ş İlanı Olan Meslekler

Yukarıda yer alan mesleklerin dışında güncel duyuruları arasında 500'den fazla iş ilanı olan diğer kadrolar ise "Ön Muhasebeci 997, Konfeksiyon İşçisi 895, Paketleme işçisi 827, Şoför-Yük Taşıma 788, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 682, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 669, CNC Torna Tezgahı Operatörü 668, Elektrikçi (Genel) 660, Forklift Operatörü 649, Güvenlik Görevlisi 537, Büro Memuru (Genel) 526, Dokuma Konfeksiyon Makineci 510" olarak listelendi. 

İŞKUR'da Yayımlanan Güncel İlanlardan İlk Haberdar Olmak için

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İŞKUR İŞ İLANLARINDA KENDİNE UYGUN KADRO NASIL ARANIR?

İŞKUR üzerinden kendisine uygun bir iş ilanı arayan vatandşaların dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunuyor. Vatandaşlar özellikle iş ilanı aradıkları alanda yaptıkları hatalı doldurma yöntemi yüzünden ilanlara ulaşamayabilirler. Kamugundemi.com olarak adayların ilanları nasıl arayacaklarını aktarıyoruz. 

İŞKUR'da ilan arama sayfası için TIKLAYINIZ

Yukarıda yer alan görselde adayların ilanları nasıl arayacağını aktardık. Adaylar İŞKUR İş İlanları arama sayfasına yukarıda yer alan bağlantı üzerinden gidecekler. Görselde olduğu gibi meslek yazan yere aradıkları kadronun adını yazacaklar. İkinci işlem olarak şehir seçecekler. Bu iki bilgi ile arama yapacaklar. Bunun dışında kalan alanların doldurulmasına gerek yok. Aramalar bu şekilde yapılacak ardından tüm ilanlara ulaşılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@