3 Bin 493 İŞKUR İlanı! Şoför, Güvenlik, Çağrı Merkezi 81 Şehirde Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanların sayısı artıyor. Bu kapsamda 3 farklı kadroda yayımlanan iş ilanları sayısı 3 bin 493 oldu. Bu kadroları ve şartları sizlerle paylaşıyoruz.

3 Bin 493 İŞKUR İlanı! Şoför, Güvenlik, Çağrı Merkezi 81 Şehirde Personel Alımı

İŞKUR İş İlanları yaz dönemi ile birlikte oldukça arttı. Açılma sürecinin etkilerinin hissedildiği bu dönemde çok sayıda işletme personel alımı yapacağını ilan etti. 

Kuruma kayıtlı yüzlerce firmanın yayımladığı iş ilanı sayısı doksan bin bandını aşarken bazı kadrolar, yayımlanan ilan sayısı ile öne çıktı. Bu dönemde adaylar tarafından aranılan meslek grupları için yayımlanan ilan sayısı da yükseldi. 

İŞKUR İŞ İLANLARI SAYISI ARTIYOR

Firmalar tarafından yayımlanan ilan sayısı şoför, çağrı merkezi personeli ve güvenlik görevlisi kadroları için de yükseldi. Birkaç ay öncesine kadar sadece belli bir oranda ilan bulunan bu üç kadro için yayımlanan ilan sayısı 3 bin 500 bandına yaklaştı. 

Bu kadrolar arasında en fazla alım ilanı ise şoför kadroları için oldu. İŞKUR üzerinden yayımlanan çok sayıda şoför alımı pozisyonu için 2 binden fazla ilan mevcut. Şoför kadroları için öne çıkan pozisyonlarda yük ve yolcu taşıma alanları. 

Güvenlik görevlisi kadrosu için de hastane, okul ve benzeri kuruluşlarda görevlendirmek üzere yapılacak alım ilanı sayısı da 500'ü aştı. 

3 Kadro için Yayımlanan İlan Sayısı

Şoför-Yük Taşıma kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 1274

Şoför (Yolcu Taşıma) kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 959

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 720

Güvenlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan iş ilanı sayısı: 564 

BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN YAPILACAK İŞLEMLER

İŞKUR Açık İş İlanları sayfasına aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşın. Karşınıza iş arama sayfası çıkacak. Bu sayfa üzerinde yer alan çok sayıda alandan sadece iki tanesi doldurmanız yeterli. Meslek ve Şehir. 

Diğer tüm alanlar boş kalmalı. Bu sayede farklı ve özel şartlarla yayımlanan tüm iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. 

Ayrıca bazı firmalar genel şartlar ile personel alımı yapacağını ilan ediyorlar. Adaylar kendilerine göre tüm alanları doldurmaları durumunda bu ilanları göremiyorlar. Bu kapsamda adaylar sadece şehir yazan alanı ve hangi meslek grubundan iş arıyorsa o alanı doldurarak arama yapacaklar. 

İlan Arama Sayfası için TIKLAYINIZ

İŞKUR PROFİL OLUŞTURARAK BAŞVURU İŞLEMLERİ

İŞKUR üzerinden profil oluşturarak ilanlara online başvuru yapabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama detayları ile kendilerine uygun ilan bulan adaylar öncelikle İŞKUR İş Arayan sayfasından kayıt oluşturacaklar. 

Kayıt Ol butonuna basacak olan vatandaşlar buradan İş Arayan sekmesine tıklayacaklar. 

Karşılarına doldurmaları gereken bir alan çıkacak. Öğrenim bilgilerinden, kişisel bilgilere, mesleki bilgilere çok sayıda alan eksiksiz doldurulacak. Bu işlemleri tamamlayan adaylar, ilanlara online başvuru yapabilecekler.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@