3 Bin 105 TL Maaşla İEP Kurs İlanları Geldi! Büro Memuru, Çağrı Merkezi ve Diğer Mesleklerde

Türkiye İş Kurumu üzerinden Haziran 2021 döneminin ilk İEP ilanları yayımlandı. Günlük yevmiye ücreti ve kurs sonunda iş garantili İEP kurslarına katılmak isteyenler için Büro Memuru, Çağrı Merkezi ve benzeri kadrolar için ilanlar mevcut. İşte iş öğrenmek isteyenler için kurs ilanları.

3 Bin 105 TL Maaşla İEP Kurs İlanları Geldi! Büro Memuru, Çağrı Merkezi ve Diğer Mesleklerde

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan İşbaşı Eğitim Programları kurs ilanları için yeni duyurular geldi.

Haziran ayı içerisinde mesleki öğrenim ile personel alımı yapmak isteyen firmalar çeşitli meslek gruplarında kurslar açtılar. Bu kurslara katılanlar hem iş, meslek öğrenecekler hemde kurs sonunda işe alınacaklar. İşte o yeni duyurular;

İEP KURS İLANLARI VE AÇIK MESLEKLER

Haziran ayının llk günleri itibariyle farklı illerde yer alan özel sektör firmalarının kurs ilanları var. Aşağıda yer alan meslek gruplarında personel yetiştirecek olan firmalar, ardından kurs sonunda adayları talep edilen iş kollarında meslek sahibi yapmış olacaklar. Günlük kurs ücreti ile meslek öğrenecek adaylar için en önemli avantaj ise kurs sonunda iş sahibi olunması.

Yeni gün itibariyle kurs ilanı yayımlanan şehirler arasında, "İstanbul, Batman, Diyarbakır, Düzce, Sakarya, Kocaeli ve Kırklareli" var. 

Yukarıda yer alan şehirlerde yer firmaların kurs ilanı açtığı meslek kolları arasında ise Tekstil Terbiye İşçisi (Boya), Büro Memuru (Genel), Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Konfeksiyon İşçisi, Paketleme işçisi, Elektrik Teknisyeni, Montaj İşçisi (Havalı Tornavida), Ambar/Depo Görevlisi, Otomotiv Montaj İşçisi kadroları var. 

YENİ YAYIMLANAN İEP İLANLARI

Yukarıda yer alan listede bulunan il ve ilçelerde yer alan adaylar meslek gruplarının kendileirne uygun olması durumunda İŞKUR İl Müdürlükleri üzerinden kurs ilanlarına başvuruda bulunabilecekler. Başvuruların ardından ise adaylar kurslara kabul edilirse öğrenim süreci başlayacak. 

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İşbaşı Eğitim Programları için başvuru şartları Türkiye İş Kurumu tarafından açıklandı. İlan edilen tüm şartların sağlanması durumunda adayların başvuruları kabul edilecek. Adayların İŞKUR'un açıkladığı tüm şartlara haiz olmaları gerek. 

* İlk şart kurs için başvuru yapacak kişinin İŞKUR'a kayıtlı olması ve işsiz olması.

* İEP kurslarına başvurular 15 yaşından büyük adaylar için geçerli.

* İEP kapsamında kurs açan firmanın, işverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası, eşi olmamak,

* Emeklilik hakkı elde etmiş adaylar İEP başvurusunda bulunamazlar. 

* . Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

* Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

* İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

GÜNLÜK NE KADAR ÜCRET ALIRIM?

İŞKUR kapsamında İEP kurslarına başlayanlara günlük 108 TL ödeme yapılır. Bu ödemeler iş arayan statüsünde olanlara ödenir. İEP kurslarına katılan öğrencilere günlük 68 TL, işsizlik maaşı alanlara 54 TL, İşte Anne Projesi kapsamında olanlar 110 TL geleceğin meslekleri için düzenlenen kurslara katılanlara 115 TL ödeme yapılır. 

Günlük 115 TL ile düzenlenen EİP kurslarına katılan bir katılımcı, 31 günlük bir ayda 26 gün kursa gidebilir ve günlük 115 TL'den bir aylık süreçte 3 bin 105 TL kazanç elde edebilir. 

Yorumlar (1)
duygu er 5 gün önce
Bayanla için virsat

Gelişmelerden Haberdar Olun

@