1 - 7 Mayıs Haftasında 52 Bin 677 İş İlanı! İşçi, Memur, KPSS'li, KPSS'siz, Evden, Uzakta

Tam kapanma haftası içerisinde İŞKUR üzerinden 52 bin 677 iş ilanı yayımlandı. Başvuruları Mayıs ayının ilk günlerinde alınacak olan iş ilanlarında vatandaşlar hem işçi kadroları için hemde memur pozisyonları için başvuruda bulunabilecekler. İlanlarda yer alan kadroları farklı sınıflara dair özellikleri ile birlikte ele aldık.

1 - 7 Mayıs Haftasında 52 Bin 677 İş İlanı! İşçi, Memur, KPSS'li, KPSS'siz, Evden, Uzakta

Türkiye Mayıs ayının ilk gününden itibaren 3 haftalık tam kapanma sürecine dahil oldu. Bu dönemde işi olmayan, iş arayanlar için ise İŞKUR üzerinden yayımlanan binlerce duyuru var. Onlarca meslek grubundan yüzlerce firma için yayımlanan iş ilanları çok farklı meslek grupları için geçerli. 

Bayram öncesi iş bulmak isteyenler için ilan edilen bu duyuruları kadrolara göre inceledik. En fazla alım ilanına sahip mesleklerin yanı sıra memur ve işçi kadrolarına dair duyuruları ayrı ayrı sizlerle paylaşıyoruz. 

52 BİN 677 İŞ İLANI İŞKUR'DA

Ramazan Bayramı öncesinde İŞKUR üzerinden iş bulmak isteyenler için ilan edilen duyurularda en fazla alım ilanı özel sektör firmalarından geldi. Firmalar duyurularında mesleki koşulları sağlamak koşulu ile personel alımları yapacaklarını ilan ediyorlar. Özel sektöre personel alımlarında en önemli koşul mesleki özelliklere haiz olunması olurken diğer başlıca koşullar öğrenim şartı, deneyim şartı ve alım yapılacka ikamet ediyor olmak şartı.

Tam kapanma sürecinde iş ilanı yayımlayan yada daha önceki ilanlarına başvuru süreci devam eden firmalar genel olarak işçi kadrolarına personel alımı yapacaklarını duyurdular. İşçi kadrolarının yanında ise meslek alanı bulunan kadrolar ardından memur personel pozisyonları takip etti. 

KADROLARA GÖRE İŞ İLANLARI

İş arayanlar için en fazla alım ilanı olan meslek gruplarını, memur kadrolarını ve hangi kadrolarda işçi alımı yapılacağını tek tek derledik. İş arayanlar kadrolara göre kendilerine uygun bir iş bulabilir ve başvurularını o iş kollarından yapabilirler. 

En Fazla Alım İlanı Olan Meslekler - 500'den Fazla Duyurusu Olan İş Kolları

Beden İşçisi (Genel) 10430

Makineci (Dikiş) 1204

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1196

Temizlik Görevlisi 1051

Satış Danışmanı / Uzmanı 842

Ön Muhasebeci 777

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi    771

Elektrikçi (Genel) 688 Şoför-Yük Taşıma 639

Paketleme işçisi 603

Perakende Satış Elemanı (Gıda) 600

CNC Torna Tezgahı Operatörü 546

Turizm Ve Otelcilik Elemanı 534

Konfeksiyon İşçisi 515

Memur Personel Kadroları için İlan Edilen Duyurular

Büro Memuru (Genel) 419, Danışma Memuru 56, Üretim Planlama Memuru 14, Büro Memuru (İdari İşler) 9, Posta Ayırım Memuru 5, Yurt Yönetim Memuru 3, Büro Memuru (Dış Ticaret) 2, Tren Teşkil Memuru (Makasçı) 1

İşçi Kadroları - Firmaların En Çok İlan Yayımladığı Alanlar

Paketleme işçisi 603, Konfeksiyon İşçisi 515, Bisküvi İmalat İşçisi 400, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Makine İle) 358, Mermer İşçisi 343, Beden İşçisi (Temizlik) 262, Metal Mamuller Montaj İşçisi 261, Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Elle) 198, Makine Montaj İşçisi 185, Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi) 13, Plastik Mamuller Montaj İşçisi 110, Seramik İmal İşçisi 106, Beden işçisi (taşıma, yükleme-boşaltma) 102.

İŞKUR personel alım duyurularından ilk haberdar olmak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA İŞKUR'DA NASIL ULAŞABİLİRİM?

Yukarıda yer alan meslek gruplarında yada İŞKUR'da ilan edilen diğer iş alanlarında yeni bir iş bulmak isteyenler, iş ilanları arama sayfasından çok kolay bir şekilde ilanları görüntüleyebilirler. Bunun için yapmaları gereken işlemler şunlar;

* Yukarıda yer aldığı gibi İŞKUR İş İlanları arama sayfasını açın. 

* Görselde ki sadece Meslek yazan yere hangi kadro için iş ilanı arıyorsanız adını yazın. 

* Diğer tüm alanları boş bırakın. 

* En sonunda arama yap butonuna tıklayın.

* Bu şekilde o kadro için tüm iş ilanlarını görüntemiş olursunuz. 

İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYIN

İŞKUR'A İNTERNNET BAŞVURU YAPMAK İÇİN

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen personel alım ilanlarına ulaşan adaylar İŞKUR üyelikleri ile sisteme giriş yaptıklarında çok basit birkaç adımla başvurularını yapabilirler. Ancak İŞKUR'a üyeliği olmayanların internet üzerinden başvuru yapabilmeleri için öncelikle üye olmaları gerekmekte. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@