23 Şehre Personel Alım Başvuruları Başladı!

Sosyal politikalar kapsamında işsizlik oranını düşürmek ve vatandaşların iş imkanlarına kolaylıkla kavuşmasına yardımcı olmak maksadıyla çalışmalarını yürüten kurum, günlük, aylık veya dönemsel olarak çeşitli sektörlere dair iş ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden yayınlıyor.

İŞKUR İlanları 05.05.2020, 00:59
23 Şehre Personel Alım Başvuruları Başladı!

İŞKUR tarafından yayımlanan duyurularda mezuniyet şartı olmadan , ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağına yer verildi. Sınavsız yapılan personel alımında başvuru detayları kamugundemi.com'da. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sistemine kayıt olan vatandaşlar devamlı olarak yayınlanan güncel iş ilanlarına başvuru yapabiliyor.

KURS

İŞKUR 'da yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapan ve işe girmeye hak kazanan adaylar , önce kursa alınacak. Kursa alınacak ve eğitim görecek adaylara bu sürece maaş ödemesi İŞKUR tarafından yapılır. Kursun sona ermesinin ardından adaylar daha sonra işe başlatılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

İlanlara başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
Emekli olmamak,
Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.
Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

GÜNCEL KURSLAR

İŞKUR 'da yayımlanan güncel kurs ilanları şu şekilde:

İŞBAŞI EĞİTİM KURSLARI

İŞKUR işbaşı eğitim güncel kursları şu şekilde:

MAAŞ VE DİĞER ÜCRETLER

Kurs süresince adaya , İŞKUR tarafından günlük ödeme yapılacak. Ödemeler hakkında İŞKUR 'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi,
İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan, akabinde imalat sektöründe düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,
Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,
İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi, Genel sağlık sigortası primi, İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@