İŞKUR 65 bin TL’ye kadar hibe desteği veriyor! Başvurular bugün başladı!

İŞKUR, eski hükümlü ve engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar hibe desteği vermek için başvuruları kabul etmeye başladı. Peki başvurular nereden yapılıyor? Son başvuru tarihi ne zaman?

Finans 17.11.2021 - 11:55 17.11.2021 - 11:57 Ali Parim

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), engelli ve eski hükümlülere hibe desteği kapsamında başvuruları kabul etmeye başladı. İŞKUR'dan yapılan açıklamada, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların e-Devlet, eski hükümlülerin ise Adalet Bakanlığının ilgili birimleri üzerinden başvurularını 3 Aralık’a kadar yapabilecekleri hatırlatıldı. 

İŞKUR NE ENGELLİLERE VE HÜKÜMLÜLERE NE KADAR DESTEK VERECEK?

İŞKUR'dan yapılan açıklamaya göre; kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteğinde bulunulacak. 2021 brüt asgari ücret tutarı 3 bin 577 lira... Yani eski hükümlülere 53 bİn 662 liraya kadar hibe desteği verilebiliyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Adayların hibe desteği başvurusunda bulunmadan önce İŞKUR'un resmi internet adresinin 'Duyurular' bölümündeki başvuru rehberini incelemeleri gerekiyor. Ardından biraz önce de belirtildiği gibi engelli girişimcilerin başvuruları e-Devlet üzerinden eski hükümlü girişimcilerin başvuruları ise Adalet Bakanlığı'nın ilgili birimleri üzerinden kabul ediliyor. Girşimciler, başvurularını 3 Aralık 2021 tarihine kadar yapabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@