İş Bankası'ndan Büyük Destek! 5 Yıl Vadeli Kefilsiz Şartsız Taşıt Kredisi Verilmeye Başlandı!

İş Bankası, özellikle son yıllarda çiftçi ve tarım kredilerine yoğunlaşmış durumda. Çiftçilere özel uzun vadeli kredilerle desteklerini sürdüren İş Bankası, şimdi de 5 yıla varan vadeler ve özel ödeme seçenekleriyle traktör kredisi veriyor. Gerekli tüm detaylar haberimizin devamında.

Finans 20.11.2021 - 00:40 20.11.2021 - 00:40 Serhat Karaman

Çiftçiler, traktör alımında genellikle bankaların uzun vadeli kredi hizmetlerinden yararlanmayı tercih ediyor. Son dönemde traktör kredilerinin daha çok kısa vadeli olması ve taşıt kredileri ile benzer vadelerle sunulması, çiftçileri zora sokuyor.

Bunun farkında olan Türkiye İş Bankası, çiftçilere Mart 2022’ye kadar geçerli bir kampanya düzenledi. %1,50’den başlayan faiz oranları ile 5 yıla kadar vade seçeneği sunan İş Bankası, ayrıca yılda 1 ödemeli planlarıyla da çiftçilerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

5 Yıl Vade, Yılda 1 Ödeme ve %1,50’den Başlayan Faiz Oranları

Traktör kredisi çekmek için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgeniz ve alım yapacağınız bayiden alacağınız proforma fatura ile birlikte İş Bankası şubelerinden birine başvuruda bulunabilirsiniz. Hâlihazırda İş Bankası ile çalışıyorsanız ana şubenize giderek gerekli evrakları sunabilir ve uzun vadeli traktör kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

is-bankasi-tasit-kredisi

Proformayı traktör alacağınız firmadan temin edebilirsiniz. Alacağınız traktörle ilgili teknik bilgilerin yanı sıra fiyat bilgisinin de olacağı proformayı İş Bankası’na ibraz etmeniz gerekmekte. Ayrıca proformanın yanı sıra güncel ÇKS belgenizi de yanınızda bulundurun.

Traktör kredisi kapsamında alacağınız traktör, krediniz sona erene kadar İş Bankası rehinli olacaktır. Kredi ödemeleriniz tamamlandığında ya da kredinizi önceden ödeyerek erken kapama yaptığınızda traktör üzerindeki rehini kaldırabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri açısından bakıldığında İş Bankası’nın piyasadaki en avantajlı bankalardan biri olduğunu görüyoruz. Çiftçilere özel sunulan traktör kredisinin faiz oranı ise %1,50’den başlıyor. Ayrıca taşıt kredilerinden farklı olarak vade seçeneğini 5 yıla kadar belirleyebiliyor, dilerseniz hasat dönemine göre ayarlamaya yaparak taksitlerinizi yılda 1 defa olacak şekilde ödeyebiliyorsunuz. Bu kapsamlı kredi hizmetinden yararlanmak üzere hemen en yakın İş Bankası şubesine giderek gerekli bilgileri alabilir, evraklarınızı sunmanızın akabinde kredinizi hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@