İlkokul Lise Mezunu Olanlar! Üniversiteye Kadrolu Güvenlik ve Temizlik İşçisi Alımı Yapılacak

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kadrolu işçi alımı yapacağını duyurdu. Üniversite bir kılavuzla açık kadrolar, şartlar ve başvuru tarihlerini tek tek açıkladı.

İlan 07.09.2021 - 15:34 07.09.2021 - 15:34 Mustafa Karagöz

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kadrosunda personel açığı olduğunu ve aşağıda özellikleri belirtilen özelliklerde sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. İlan edilen açık kadrolar ve başvuru şartlarını ilgilenen adaylar için tek tek aktarıyoruz. 

ÜNİVERSİTE BÜNYESİNE İŞÇİ ALIMI

Yayımlanan ilanda toplam 30 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. İlan kapsamında en fazla personel alımı Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personeli pozisyonlarında olacak. İlanda yer alan bir kadroya ise 1 personel alımı olacak. Kontenjan detaylarına bakıldığında 30 kişilik ilanın 18 kişilik güvenlik kadrosuna olacak. 11 kişilik personel alımı ise Temizlik Görevlisi kadrosuna olacak. 1 kişilik personel alımı da bakım onarım marangoz kadrosuna olacak. 

Güvenlik Görevlisi Kadrosu

Güvenlik Görevlisi kadrosu için başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları ve 40 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Güvenlik kadrosu için adayların 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14. maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak ve Valiliklerce verilen Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik (silahlı ya da silahsız) Kartına sahip olmaları bir diğer koşul. Son koşul ise erkek adayların en az 170 cm kadın adayların ise en az 160 cm boyunda olmaları gerekiyor. 

Temizlik Personeli Kadrosu

Temizlik kadrolarına en az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 40 yaşını doldurmamış olan adaylar ile temizlik görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmayan adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Bakım Onarım Kadrosu 

Bu kadro için belirlenen başvuru şartları "-En az lise veya dengi mezunu olmak en fazla lisans mezunu olmak. 40 yaşını doldurmamış olmak. Başvuru yapılacak ilgili meslek kolu için meslek liselerinin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanından mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya MEB Onaylı sertifika veya meslek koluna ait ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak." olarak duyuruldu. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını 7 Eylül tarihinden itibaren yapacaklar. Başvuru işlemleri 7 Eylül tarihinden sonraki 5 gün içerisinde yapılacak. Başvurular online olarak İŞKUR üzerinden yapılacak. Diğer başvuru yöntemleri kabul edilmeyecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@