İlk kez rakam dile getirildi! AK Partili isimden flaş asgari ücret açıklaması!

2022 yılı asgari ücret zammına ilişkin tartışmalar devam ederken, ilk kez AK Parti'den bir isim rakam vererek asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini değerlendirdi.

Finans 15.11.2021 - 14:05 15.11.2021 - 14:09 Ali Parim

Milyonlarca çalışan 2022 yılı asgari ücret tutarının ne kadar olacağını merak ederken, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinden de art arda açıklamalar yapılıyor. Bir taraftan asgari ücretten vergi alınmaması konusu tartışılıyor, diğer taraftan da asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine dair çeşitli değerlendirmeler yapılıyor. AK Parti kurmayları her ne kadar net bir rakam dile getirmekten kaçınsalar da asgari ücrete enflasyon üstü bir zam yapılacağı yönünde sinyalleri veriliyor. Ancak ilk kez AK Partili bir isim asgari ücret değerlendirmesi yaparken rakam telaffuz etti. 

"ASGARİ ÜCRET 4.000 TL'NİN ALTINDA OLMAMALI"

Sözcü'deki habere göre; AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, partisinin il başkanlığı binasında yaptığı basın toplantısında, "Asgari ücret 4 bin TL’nin altında olmamalı diye düşünüyorum. Asgari ücretli kardeşlerimiz hepimizin malumu, bildiğimiz şeyler. Şahsi olarak 4 bin TL’nin altında olmamalı. Benim düşüncem bundan yana” dedi.

4.000 TL RAKAMI DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın katıldığı bir televizyon programında da yine 4.000 TL rakamı dolaylı olarak gündeme gelmişti. Programda gazeteci Cem Küçük'ün ısrarla sorduğu "Asgari ücret 4.000 lira olur mu?" şeklindeki soruya ise Özkan, "Anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç buraları gösteriyor." diyerek yanıt vermişti.  Cem Küçük de ardından bir enflasyon hesabı yaparak, "4.000 bin lira gibi bir rakam üzerinde çalışıyorsunuz diye anladım ben." demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@