Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'na KPSS puanı ile yeni personeller alınacak!

Eksik kadrolarını belirleyerek yeni bir personel alımı ilanı hazırlayan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, KPSS puanını esas alarak personel istihdamı yapılacağını belirtti. İşte ayrıntılar…

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'na KPSS puanı ile yeni personeller alınacak!

Son dakika! Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'na KPSS puanı ile yeni personeller alınacak! Zorlu ekonomik şartların ön plana çıktığı son bir yıl içerisinde geçim derdi de hiç olmadığı kadar büyümeye başladı. Gündelik hayat akışı içerisinde karşılamak ile yükümlü oldukları temel ihtiyaçlarını dahi hesap yapmadan satın alamayan tüketiciler, bu şartlar karşısında daha yüksek bir maaş ile mücadele edebilmek adına özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından gelen personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye başladı.

Hem kariyerlerini hem de zorlu ekonomik şartlar karşısında tehlikede olan aylık gelirlerini devlet güvencesi altına almak isteyen vatandaşlar, sene sonu gelmeden eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan kurum ve kuruluşları yakın takibe aldı. Bu kapsamda kasım ayı içerisinde adayları umutlandıran birçok ilan yayınlanırken son alım ilanı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’ndan geldi. Kurum, 25 Aralık tarihine kadar başvurulara açık olacak olan personel alımı ilanına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURUMU PERSONEL ALIMI İLANI KASIM 2022

Mali ve idari özerkliğe sahip olan tüzel kişiliklerden olan aynı zamanda da Adalet Bakanlığı ile ilişkili olan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, sene sonu gelmeden eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktı. Giriş sınavı ile İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı kadrosuna 15 yeni personelin dahil edileceğini belirten kurum, başvuru için KPSS’den ve YDS’den en az 70 puan alınmış olması gerektiğini ifade etti.

TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURUMU PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların, 25 Aralık tarihine kadar e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Giriş sınavına girmeye hak kazandıkları açıklanan adaylar, Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin resmi internet sayfası üzerinden sisteme giriş yapmalı ve 30 Aralık tarihine kadar 150 TL’lik sınav giriş ücretini yatırarak başvurularını tamamlamalılardır.