Türkiye geneli SYD Vakıflarına personel alınıyor: 15 bin TL maaş verilecek! Başvurular devam ediyor

İş arayanlar için son dönemlerde personel alım ilanları sıkça yayımlanmaya devam ediliyor. Gelen son habere göre Türkiye genelindeki pek çok Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına personel alınacak. Ortalama 15 bin TL maaş verileceği belirtildi. Başvurular için detaylar haberimizde!

Türkiye geneli SYD Vakıflarına personel alınıyor: 15 bin TL maaş verilecek! Başvurular devam ediyor

Gelen son habere göre Aile Bakanlığı’na bağlı SYDV’lere maaşla kamu personeli alınacak. Başvurular ise online olarak alınacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda çeşitli SYD  Vakıflarına personel alınacak. Bunun dışında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayımladığı ayrı bir ilan daha bulunuyor.

PERSONEL ALIMI BAŞLADI

Aile Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere B sınıfı sürücü ehliyeti olan büro memuru alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre adayların mezun olması gereken bölümler de tek tek açıkladı. Buna göre Sosyal Hizmetler lisans programı, iletişim fakültesi, sosyal bilgiler öğretmenliği, psikoloji danışmanlık ve psikoloji, sosyoloji veya Türk dil ve edebiyatı bölümü mezunları başvuruda bulunabilecek.

Türkiye geneli SYD Vakıflarına personel alınıyor: 15 bin TL maaş verilecek! Başvurular devam ediyor

Bunun dışında B sınıfı sürücü ehliyetinin olması ve adayların görevini yapabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerektiği belirtildi.

KPSS puan şartının ise 60 olduğu ifade edildi. 35 yaşından gün almayan adaylar başvurularını yapabilecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların 18 Mayıs tarihinde başladığı ve 25 Mayıs tarihinde sona ereceği ifade edildi. Adaylar başvurularını Uncubozköy Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı No: 173 Yunusemre/Manisa adresine şahsen yapması gerekecek.

İSTENİLEN EVRAKLAR NELERDİR?

Başvuruda bulunacak adayların mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, iş başvuru dilekçesi, sağlık raporu, ehliyet sureti ve ikametgah gibi belgesinin istendiği belirtildi.

SONRAKİ HABER