TÜRKAK sözleşmeli personel alımı! Yüksek maaşlı Bilişim Personeli alınacak!

Türk Akreditasyon Kurumu, sözleşmeli personel alımı yapacak. KPSS’li ve KPSS puansız Bilişim Personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Başvurular başladı mı? Kontenjan bilgisi nedir?

TÜRKAK sözleşmeli personel alımı! Yüksek maaşlı Bilişim Personeli alınacak!

Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylarda aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları açıklandı. Adayların yapılacak olan yazılı ya da sözlü sınavdan da başarılı olmaları gerekir. İşte tüm detaylar…

Başvuru şartları nelerdir?

Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 kişilik Yazılım Geliştiricisi alımı yapılacak.  Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı başvurusunda adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Buna göre:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranmaktadır.

 Adaylarda özel başvuru şartları da aranmaktadır. Adayların en az 4 yıllık eğitim veren Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Adaylarda KPSS puanı şartı bulunmaktadır. 2020 ya da 2021 yıllarında gerçekleştirilen KPSS P3 puan türünden puan almış olmaları gerekir. Adayların değerlendirmeleri yüzde 70 KPSS puanı ve yüzde 30 YDS puanına göre yapılacaktır.

KPSS puanı olmayan adayların başvurularında KPSS puanı 70 olarak ele alınacak ve değerlendirmeleri yüzde 70 KPSS, yüzde 0 YDS şeklinde olacaktır.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Adaylar başvuru işlemlerini 24 Mart 2023 tarihi itibarıyla yapabilirler. Son başvuru tarihi 9 Nisan 2023 olarak açıklamıştır. Adayların başvurularını: Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No:1 Çankaya/ Ankara adresine posta ya da şahsen belirtilen belgeler ile yapmaları gerekir.

TÜRKAK PERSONEL ALIMI İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.turkak.org.tr/personel-alim-basvurulari/sozlesmeli-bilisim-personeli-ilani.html

SONRAKİ HABER