TÜRKAK memur ve idari personel alımı! Şartlar açıklandı!

Türk Akreditasyon Kurumu memur ve idari personel alımı ilanı paylaşıldı. Adaylarda aranan şartlar ve kontenjan bilgisi de paylaşıldı. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak?

TÜRKAK memur ve idari personel alımı! Şartlar açıklandı!

Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere memur ve idari personel alımı yapılacak. Sözlü giriş sınavı ile birlikte 7 Uzman Yardımcısı ve 1 İdari Personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Peki, son başvuru tarihi ne zaman? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Personel alımı kontenjan bilgisi

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Kontenjan bilgisi şu şekildedir:

  • 1 İdari Personel (Bilgisayar Programcılığı)
  • 7 Uzman Yardımcılığı (1 Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, 3 Makine Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği, 1 Kimya Mühendisliği)

Başvuru şartları nelerdir?

Adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranmaktadır.

Adaylarda özel şartlar olarak KPSS ve eğitim şartı bulunmaktadır. Adayların 2021 ya da 2022 yıllarında gerçekleştirilen KPSS’den İdari Personel Ön Lisans P93, Uzman Yardımcılığı Lisans P3 puan türünden en az 70 puan alma şartı bulunuyor. Ön Lisans ve Lisans mezunu seviyesindeki kadrolar için adayların alanlarında 2-4 yıllık bölümlerden mezun olmaları gerekir. Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru tarihleri

TÜRKAK memur ve idari personel alımı başvuruları 15 Mart 2023 tarihi itibarıyla başladı. Son başvuru tarihi 2 Nisan 2023 olarak açıklandı. Adaylar başvuru işlemlerini sadece online olarak gerçekleştirebilecekler.

BAŞVURU ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.turkiye.gov.tr/turk-akreditasyon-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

SONRAKİ HABER