TTK personel alımı başladı! Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin işçi alıyor: En az ikokul mezunları başvurabilir

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 2 bin işçi alınmasına ilişkin başvuruların başladığı belirtilerek telefon üzerinden de başvuruların yapılabileceği ifade edildi.

TTK personel alımı başladı! Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin işçi alıyor

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden işçisi ihtiyacını karşılamak için 2 bin işçi alımı yapacağını duyurdu. TTK’ya işçi alımı başvuruları 25 Eylül 2023 tarihinde başladı ve 29 Eylül 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular, İş-Kur üzerinden online olarak yapılacak. 

KADRO DAĞILIMI 

TTK’ya işçi alımı, Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini kapsamaktadır. Alınacak işçilerin 1500’i Zonguldak’ta, 400’ü Bartın’da, 100’ü ise Karabük’ün Yenice ilçesinde çalıştırılacaktır. İşçiler, yeraltı işlerinde “pano-ayak üretim işçisi” olarak görev yapacaklardır.

GEREKLİ ŞARTLAR 

TTK’ya işçi alımı başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Başvuru tarihinin son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

Başvuru tarihinin ilk günü itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak

En az ilkokul mezunu olmak

Zonguldak için Zonguldak ilinde, Bartın için Bartın ilinde, Karabük için Karabük ilinin Yenice ilçesinde ikamet ediyor olmak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Askerlikle ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

BAŞVURU AYRINTILARI 

TTK’ya işçi alımı başvuruları, İş-Kur’un resmi internet sitesi olan iskur.gov.tr üzerinden online olarak yapılacaktır. Adaylar, siteye giriş yaptıktan sonra “İş Arayan” bölümünden “İş İlanları” sekmesine tıklayacak ve arama kutusuna “Türkiye Taşkömürü Kurumu” yazarak ilana ulaşabileceklerdir. Adaylar, ilana başvurmak için T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapacak ve başvuru formunu doldurarak onaylayacaklardır.

KURA AYRINTILARI 

TTK’ya işçi alımı başvuruları, 29 Eylül 2023 saat 23.59’da sona erecektir. Başvuru yapan adaylar arasından kura yöntemiyle belirlenecek olan adaylar, sözlü sınava katılacaklardır. Kura çekimi tarihleri ve yerleri şöyledir:

Zonguldak için 13 Ekim 2023 saat 14.00’te Zonguldak Site (Bahçelievler) Kapalı Spor Salonu’nda

Bartın için 20 Ekim 2023 saat 14.00’te Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda

Karabük için 20 Ekim 2023 saat 16.00’da Karabük Yenişehir Merkez Spor Salonu’nda

Kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar, sözlü sınava girmeye hak kazanacaklardır. Sözlü sınavda adayların mesleki bilgi ve becerileri, mesleğe uygunlukları, iletişim becerileri, özgüvenleri ve ikna kabiliyetleri değerlendirilecektir. Sözlü sınav tarihleri ve yerleri daha sonra ilan edilecektir.

SONUÇLAR AÇIKLANINCA TAMAMLANACAK

TTK’ya işçi alımı süreci, sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasıyla tamamlanacaktır. Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, TTK tarafından istihdam edileceklerdir. Adaylar, başvuru ve sınav süreciyle ilgili detaylı bilgiye ttk.gov.tr adresinden ulaşabileceklerdir.

SONRAKİ HABER